„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”
Jacht Klub Nisko Dziennik Pokładowy Kronika Klubu Rok 2012
ROK 2012

21 stycznia – Walne Zebranie Jacht Klubu Nisko

Na zebraniu obecnych było 25 członków Klubu. Dyskutowano m.in. o poszukiwaniach własnej siedziby klubowej oraz o niepłaceniu składek członkowskich przez dużą część klubowiczów. Po zebraniu rezygnację z pełnionych funkcji złożył członek Zarządu, Skarbnik i KWŻ Kazimierz Krawczyk. (fotorelacja)


11 luty – Bal Karnawałowy w Restauracji "Gospoda" w Nisku (fotorelacja)


18 i 19 luty – Kurs na operatora SRC i LRC

W kursie prowadzonym przez kpt.Bogdana Sobiło wzięło udział 15 członków naszego Jacht Klubu.


10 marca – Egzamin na operatora SRC i LRC

Do egzaminu przystąpiło 20 osób (w tym 15 członków JKN). 12 osób zdobyło świadectwo operatora LRC, a 4 osoby - SRC. (fotorelacja)


28 - 29 kwietnia – Kurs manewrowy w Górkach Zachodnich

W kursie zorganizowanym przez kpt.Bogdana Sobiło wzięła udział czwórka sterników z naszego Jacht Klubu oraz - jako instruktor - komandor St.Czerewin. (fotorelacja)


30 kwietnia - 6 maja – Kurs na patent sternika jachtowego w Górkach Zachodnich

W kursie wzięło udział czterech członków naszego Jacht Klubu, którzy po tym bardzo intensywnym szkoleniu bez problemu zdali egzamin i powiększyli grono sterników jachtowych JKN. Jednym z instruktorów kursu był komandor St.Czerewin. (fotorelacja)


2 – 9 czerwca – Klubowy rejs "Dokoła Bornholmu"

W rejsie na dwóch "Bavariach 38": "Steuer-Oase" z Komandorem St.Czerewinem i "Merlisto" z kpt. Darkiem Pawelcem udział wzięło 15 członków naszego Jacht Klubu. Dodatkowo 2 nasze klubowiczki - Ola i Renata - żeglowały ze stalowowolską ekipą na jachcie "Scomber". Wszystkie załogi dokonały pełnego opłynięcia Bornholmu, zawijając do portów w Ronne, Alligne, Svaneke, Nexo i zwiedziły wysepkę Christianso. (fotorelacja)


maj - czerwiec – V szkolenie na patent żeglarza jachtowego

W szkoleniu uczestniczyło 6 osób. Egzamin teoretyczny odbył się 16 czerwca w Nisku, a praktyczny dzień później na Zalewie w Wilczej Woli. (fotorelacja)


30 czerwca - 7 lipca – Rejs w Chorwacji (Split - Dubrovnik)

W rejsie na trzech jachtach: Salona 40 "Luci" (skipper Staszek Czerewin), Sun Odyssey 37 "Taurus" (skipper Leszek Grab) oraz Bavaria 37 "Elica I" (skipper Waldek Pokrywka) uczestniczyło kilkanaście osób, głównie z Jacht Klubu Nisko. Trasa tygodniowego rejsu wiodła ze Splitu do Dubrovnika i z powrotem. Po drodze odwiedziliśmy m.in. wyspy Mljet, Korcula i Hvar. (fotorelacja)


Lipiec - sierpień – Szkolenie na "Optimistach"

Kol.Kazimierz Irsmanbet z pomocą Staszka Czerewina i Janka Józefczyka przeprowadził szkolenie grupy młodych miłośników żeglarstwa na "Optimistach". Zajęcia prowadzone były w weekendy na Zalewie Podwolina. (fotorelacja)


1-2 września – III Regaty Żeglarskie na Zalewie Podwolina

W sobotę w klasie "Optimist" wystartowało 15 zawodników - zwyciężył Michał Masłowski, drugi był Michał Zagaja, a trzeci Hubert Karaś. Wieczorem odbyły się dwa koncerty zespołów szantowych: "Pod Wiatr" oraz "Zejman i Garkumpel". W niedzielnych wyścigach w klasie "Ostróda" zwyciężyła załoga w składzie: Michał Siudy, Barbara Cencora i Agata Zajączkowska, a w klasie "Open" - Michał Zajączkowski i Karol Gąszcz. (fotorelacja)


13 września – Uruchomienie lokalu klubowego w Podwolinie

Lokal klubowy znajduje się w Szkole Podstawowej Nr 4 w niewielkiej odległości od Zalewu Podwolina.


6 października – IV Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Wilcza Wola

W regatach wzięło udział 51 osób na 20 jachtach. W klasie jachtów turystycznych zwyciężyła załoga w składzie: Edward Dec (sternik), Hieronim Paterek i Stanisław Moskal na "Omedze Okowitce". W klasie łodzi regatowych zwyciężyła załoga: Zbigniew Kucia i Daniel Drwal na jachcie "Topper ISO". Zawody zakończyło tradycyjne żeglarskie ognisko. Więcej informacji i zdjęcia z regat w fotorelacji.


11 – 14 października – Klubowy rejs po Zatoce Gdańskiej na zakończenie sezonu 2012

W drugim już rejsie na szkunerze "Dar Świecia" wzięło udział 7 członków naszego Jacht Klubu pod wodzą Komandora Staszka Czerewina. Po wyruszeniu z Górek Zachodnich odwiedziliśmy mariny przy gdańskiej starówce, w Sopocie i na Helu. Szczegółowy opis rejsu i zdjęcia w fotorelacji.


24 listopada – Andrzejki Żeglarskie w Zajeździe „Pod Jesionami” w Nisku (fotorelacja)