„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”
Jacht Klub Nisko Dziennik Pokładowy Kronika Klubu Rok 2013

ROK 2013


2 marcaWalne Zebranie Stowarzyszenia Żeglarskiego „Jacht Klub Nisko”

Na zebraniu obecnych było 30 klubowiczów. Najważniejszą decyzją Walnego Zebrania były zmiany w statucie Klubu, m.in. skrócenie kadencji Zarządu i Komisji Rewizyjnej do dwóch lat.  (fotorelacja)

Walne Zebranie 2013

16 - 17 marcaWarsztaty nawigacyjne

W warsztatach prowadzonych przez kpt.Bogdana Sobiło wzięło udział 18 uczestników, w większości członków JKN. (fotorelacja)

Warsztaty nawigacyjne 2013

26 maja - 1 czerwca – Rejs do Kopenhagi i Helsingor

W rejsie uczestniczyło 15 członków naszego klubu. Na dwóch Bawariach 36 pod wodzą Staszka Czerewina i Andrzeja Jędrychowskiego żeglowaliśmy na trasie: Breege (wyspa Rugia) - Helsingor - Kopenhaga - Klintholm (wyspa Moen) - Breege.

Rejs Kopenhaga 2013

15 marca - 16 czerwca – VI szkolenie na patent żeglarza jachtowego

W kursie uczestniczyło 14 osób. Egzaminy końcowe, przeprowadzane wg nowych przepisów, odbyły się w dniach 21-22 czerwca (teoretyczny w Nisku i praktyczny na Zalewie w Wilczej Woli). (fotorelacja)

Kurs Wilcza Wola 2013

29 - 30 czerwca 2013 – IV Regaty Żeglarskie na Zalewie Podwolina

W sobotę w klasie "Optimist" wystartowało 12 zawodników - zwyciężył Michał Masłowski, drugi był Robert Dec, a trzeci Dominik Maczuga. Wieczorem odbyły się dwa koncerty szantowe: Mirka Kowalewskiego i Zbyszka Murawskiego z zespołu "Zejman i Garkumpel", a następnie zespołu "Klang". W niedzielnych wyścigach w klasie "Ostróda" zwyciężyła załoga w składzie: Edward Dec, Paweł Piekarz, Robert Dec i Artur Powęska, a w klasie "Open" - Hieronim Paterek i Karol Gąszcz. (fotorelacja)

Regaty Podwolina 2013

6 - 12 lipca – Rejs w Grecji (Wyspy Jońskie)

W rejsie na dwóch jachtach: Bavaria 46 "Milion" (skipper Staszek Czerewin) i Delphia 40 "Foxbat"(skipper Leszek Grab) uczestniczyło 18 osób, głównie z Jacht Klubu Nisko. Trasa tygodniowego rejsu wiodła z Lefkady, poprzez port Fiskardo na Kefalonii, wyspę Zakynthos (gdzie zwiedziliśmy m.in. słynną Zatokę Wraku) oraz wyspy Itakę i Kalamos. Rejs zakończyliśmy w Lefkadzie. (fotorelacja)

Rejs Grecja 2013

20 – 27 lipca - Rejs Młodzieżowy w Chorwacji (Środkowa Dalmacja)

12-osobowa, młoda (bez wyjątków!) załoga - ze skipperem Staszkiem Czerewinem na czele - zrealizowała dość ambitny plan, nie odmawiając sobie przy tym licznych kąpieli w zatoczkach, czy długich wieczornych spacerów. Wypływając z Sutomiscicy jachtem Oceanis 473 "Bracera", dotarli do Trogiru i z powrotem, odwiedzając po drodze m.in. Szybenik, Skradin i wyspę Pasman. (fotorelacja)

Rejs Młodzieżowy Chorwacja 2013

28 września - Ognisko klubowe w Podwolinie

Ognisko zorganizowano po raz pierwszy ( i zapewne nie ostatni)  nad zalewem w Podwolinie. Uczestniczyło w nim blisko 30 osób - klubowiczów z rodzinami. (fotorelacja)

Ognisko w Podwolinie 2013

3 - 6 października - Klubowy Rejs po Zatoce Gdańskiej na zakończenie sezonu 2013

Tym razem zakończenie sezonu dokonało się na jachcie "Marsik" siłami 8-osobowej załogi naszego Jacht Klubu pod wodzą Komandora Staszka Czerewina. Po wyruszeniu z Gdyni w trakcie krótkiego rejsu odwiedziliśmy marinę przy gdańskiej starówce oraz Hel. (fotorelacja)

Zakończenie sezonu 2013

16 - 20 października - Klubowy Rejs na Wyspy Egadzkie "Siciliano-2013"

W jesiennym wypadzie nad Morze Śródziemne uczestniczyły dwie załogi na jachtach Bavaria 36 i Oceanis 423 dowodzone przez kpt. Darka Pawelca i naszego komandora Staszka Czerewina. Jachty startowały z sycylijskich portów w Marsali i Trapani. Podczas rejsu odwiedzono m.in. malownicze egadyjskie wyspy: Marettimo i Favignana.

Siciliano 2013

30 listopada – Andrzejki Żeglarskie w restauracji „Zielony Dworek” w Nisku

W imprezie andrzejkowej uczestniczyło blisko 70 członków i sympatyków Jacht Klubu Nisko. Oprawę muzyczną zapewnił tym razem zespół "Joy". (fotorelacja)