„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”
Jacht Klub Nisko Dziennik Pokładowy Kronika Klubu Rok 2014

ROK 2014


8 - 9 lutegoWarsztaty meteorologiczne

W warsztatach prowadzonych przez kpt. Macieja Mickiewicza wzięło udział 14 członków Jacht Klubu Nisko. (fotorelacja)

Warsztaty meteorologiczne 2014

22 lutegoWalne Zebranie Stowarzyszenia Żeglarskiego „Jacht Klub Nisko”

Na zebraniu obecnych było 24 klubowiczów. W trakcie Walnego Zebrania odbyły się wybory Komisji Rewizyjnej nowej kadencji. (fotorelacja)

Walne Zebranie 2014


11 - 12 kwiecień – Klubowy pomost na Zalewie Podwolina

W tych dniach członkowie Jacht Klubu Nisko przeprowadzili montaż klubowego pomostu na Zalewie w Podwolinie. Akcja ta poprzedzona była długimi i żmudnymi przygotowaniami: staraniami o pozyskanie środków finansowych, opracowaniem wymaganej dokumentacji i uzyskaniem odpowiednich zezwoleń, pomiarami przyległego terenu i ukształtowania dna, negocjacjami z producentem oraz zakupem i transportem pomostu. (fotorelacja)


7 marca - 9 czerwcaVII szkolenie na patent żeglarza jachtowego

W kursie uczestniczyło 17 osób. Egzaminy końcowe odbyły się w dniach 13-14 czerwca w Nisku. Zarówno zajęcia praktyczne kursu, jak i sprawdzian umiejętności przyszłych żeglarzy po raz pierwszy zostały przeprowadzone na Zalewie w Podwolinie. (fotorelacja)

Szkolenie_2104


14 - 21 czerwca – Rejs po norweskich fiordach

Rejs odbył się na słynnym jachcie „Lady B”, którym kpt. Krzysztof Baranowski opłynął w 1999 roku samotnie świat. W rejsie uczestniczyło 12 osób, w większości członków naszego klubu, w tym nasz komandor Staszek Czerewin. Trasa tygodniowej podróży wiodła ze Stavanger poprzez malownicze norweskie fiordy do portu w Bergen. (fotorelacja)


18 - 21 czerwca – Klubowy Rejs Mazurski

W pierwszym klubowym rejsie po jeziorach mazurskich uczestniczyło 10 członków naszego klubu, którzy żeglowali na dwóch jachtach typu Solina 27: „Messi” ze sternikiem Jankiem Józefczykiem i „Althea” ze sternikiem Markiem Gutkindem. Po wypłynięciu z Pięknej Wody, żeglowaliśmy po jeziorach Dargin, Kisajno, Kirsajty, Mamry, Sztynorckie i Dobskie (opływając m.in. Wyspę Kormoranów). Po drodze odwiedziliśmy marinę w Sztynorcie, niezwykle klimatyczną przystań w Kolonii Harsz i zatokę Zimny Kąt, gdzie "staliśmy w trzcinach". W Sztynorcie uczestniczyliśmy w kameralnym koncercie Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. (fotorelacja)

Mazury_2014


28- 29 czerwca – V Spotkania Żeglarskie na zbiorniku wodnym Podwolina

W sobotę w klasie "Optimist" wystartowało 16 zawodników – zwyciężyła Lilly May Niezabitowska, drugi był Dominik Lewandowski, a trzecia Aleksandra Bobula (wszyscy z tarnobrzeskiego Jacht Klubu „Kotwica”). Wieczorem odbyły się dwa koncerty zespołów szantowych „Yank Shippers” oraz „Atlantyda”. W niedzielnych wyścigach w klasie "Ostróda" startowało 16 osób na 5 jachtach i zwyciężyła załoga w składzie: Edward Dec, Robert Dec, Szymon Józefczyk i Paweł Piekarz. W klasie "Open" wzięło udział 15 żeglarzy na 8 jachtach, a zwyciężył Zbigniew Dryzner. (fotorelacja)

Regaty_2014


2 - 5 października - Klubowy Rejs po Zatoce Gdańskiej na zakończenie sezonu 2014

Dwie załogi JKN na jachtach "Marsik" (skipper Artur Powęska) i "Baltica Yachts I" (skipper Staszek Czerewin) wyruszyły tym razem z Gdyni. W pierwszym dniu odwiedziliśmy marinę przy gdańskiej starówce. W kolejnym dniu dotarliśmy na Hel, gdzie wieczorem w restauracji "Kutter" uczestniczyliśmy w spotkaniu z kpt.Krzysztofem Baranowskim, który ciekawie opowiadał o swoich żeglarskich przygodach. Wieczór został zakończony koncertem członków zespołu Mechanicy Szanty.  (fotorelacja)

Regaty_2014

11 października - Ognisko klubowe w Podwolinie

Ognisko zorganizowano już po raz drugi nad zalewem w Podwolinie. Wyjątkowo piękna pogoda, jak na tę porę roku, sprzyjała wyśmienitej atmosferze imprezy, w której uczestniczyło ponad 30 osób - klubowiczów z rodzinami. (fotorelacja)

Ognisko_2014

22 listopada – Andrzejki Żeglarskie w restauracji „Zielony Dworek” w Nisku

W imprezie andrzejkowej uczestniczyło prawie 60 członków i sympatyków Jacht Klubu Nisko. W tym roku ponownie bawiliśmy się przy muzyce zespołu "Joy" ze Stalowej Woli. (fotorelacja)

Andrzejki_2014


5 - 12 grudnia – Rejs na Wyspy Kanaryjskie

Rejs rozpoczął się w Pasito Blanco na Gran Canaria. Następnie odwiedziliśmy Puerto Rico na tej samej wyspie, San Miguel na Teneryfie i San Sebastian na La Gomerze, po czym nastąpił powrót na Gran Canarię. W rejsie pod wodzą komandora Staszka uczestniczyło ośmiu żeglarzy - członków i sympatyków Jacht Klubu Nisko. (fotorelacja)