„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”
Jacht Klub Nisko Dziennik Pokładowy Kronika Klubu Rok 2015

ROK 2015


24 styczniaWalne Zebranie Stowarzyszenia Żeglarskiego „Jacht Klub Nisko”

Na zebraniu obecnych było 22 klubowiczów. W związku z końcem kadencji odbyły się wybory nowego Zarządu Jacht Klubu Nisko, a także wybory nowej Komisji Rewizyjnej i delegatów do Sejmiku OZŻ.

Walne Zebranie 2015


6 marca - 14 czerwcaVIII szkolenie na patent żeglarza jachtowego

W kursie uczestniczyło 14 osób. Egzaminy teoretyczny odbył się 19 czerwca w Nisku, a praktyczny dzień później na Zalewie Podwolina. (fotorelacja)

Szkolenie_2015


14 kwietniaNowy jacht JKN - "Solina 24"

W tym dniu dociera do Niska zakupiony przez JKN kadłub jachtu kabinowego "Solina 24". W kolejnych miesiącach przewidziane jest jego wykończenie oraz montaż osprzętu i wyposażenia. (fotorelacja)


25 kwietniaWiosenne Ognisko Żeglarskie nad Zalewem Podwolina

W imprezie uczestniczyło ponad 50 osób - członków Jacht Klubu Nisko z rodzinami. Wyśmienitej atmosferze imprezy sprzyjała pogoda, chrzest bojowy przeszedł pomyślnie nowy klubowy grill. (fotorelacja)


25 kwietniaRozpoczęcie działalności przez Sekcję "Optimist" Nauka Żeglarstwa dla Najmłodszych przy Jacht Klubie Nisko

Kierownikiem sekcji został kol.Robert Sołtys - nauczyciel i instruktor żeglarstwa. Do udziału w pierwszym kursie trwającym od kwietnia do września zgłosiło się 13 dzieci. Kurs był częściowo finansowany przez Urząd Gminy i Miasta Nisko. (fotorelacja)


30 maja - 6 czerwcaKlubowy rejs w Chorwacji

W rejsie uczestniczyło 15 członków JKN na dwóch Bawariach 36 "Vela" i "Scorpius" prowadzonych przez naszych skiperów Leszka i Staszka. Trasa rejsu wiodła z Pirovacu przez Komiżę na wyspę Vis, Palmiżanę, Hvar, Split, Trogir i Tribunj, po czym nastąpił powrót do portu macierzystego. (fotorelacja)


27 - 28 czerwcaVI Niżańskie Regaty na Zbiorniku Wodnym Podwolina

W sobotę w klasie "Optimist" wystartowało 8 zawodników – pierwsze miejsce zdobył Daniel Bylicki, drugie – Michał Wittich, a trzecie Hubert Karaś (wszyscy z Jacht Klubu Nisko). Wieczorem odbyły się dwa koncerty zespołów szantowych „Old Marinners” i "Pod Wiatr”. W niedzielnych wyścigach startowało po 6 załóg w klasach "Open" i "Ostróda". W klasie "Open" zwyciężyli Marcin Zajączkowski i Karol Gąszcz, a klasie "Ostróda" Jacek Gołębiowski i Jan Chmura. (fotorelacja)


11 - 18 lipcaII Rejs Młodzieżowy w Chorwacji

12 uczestników rejsu: skipperzy Staszek i Leszek oraz załoga: Michał, Gosia, Adrian, Ola, Adrian, Basia, Ola, Becia, Ola i Mateusz żeglowało jachtem Bavaria 49 "Teuta I" na trasie Seget (Trogir) - Dubrovnik - Lumbarda (Korcula) - Hvar - Paklinski Otoci - Split - Seget.  (fotorelacja)


29 sierpniaOgnisko i wewnętrzne regaty Sekcji "Optimist"

Ognisko zorganizowała Sekcja "Optimist" naszego klubu. Uczestniczyli w nim młodzi żeglarze należący do Sekcji wraz z rodzicami oraz instruktorzy i przedstawiciele Zarządu JKN.  W trakcie ogniska odbyły się również wewnętrzne mini-regaty, które wyłoniły ekipę mającą wziąć udział w zawodach Pucharu Optymistrza.


czerwiec - październikUdział niżańskiej Sekcji „Optimist” w Pucharze Optymistrza

Młodzi żeglarze z niżańskiej Sekcji „Optimist” kierowani przez instruktorów Roberta Sołtysa i Mateusza Źródłowskiego brali udział w trzech z pięciu zawodów cyklu „Puchar Optymistrza”: na Zalewie Podwolina w Nisku, w Ostrowie k/Przemyśla i w Otałęży k/Mielca. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Daniel Bylicki, a trzecie Robert Dec z Jacht Klubu Nisko. Nasz klub zajął również pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.


19 września - Jesienne Ognisko Żeglarskie nad Zalewem Podwolina

W ognisku uczestniczyło ponad 50 osób - klubowiczów wraz z rodzinami. Oprócz degustacji przysmaków z grilla i przyniesionych "napojów żeglarskich"  oraz intensywnych rozmów na wszelkie tematy imprezę ubarwiły tym razem żywiołowe tańce wokół ogniska. fotorelacja


17 - 24 października – Klubowy rejs "Costa Barcelona"

W rejsie uczestniczyli nasi klubowicze: Andrzej, Artur, Edward, Jurek, Paweł, Sławek, Tomek i Zbyszek na jachcie Oceanis 43 "Blauw" prowadzonym przez kpt. Staszka. Trasa rejsu wiodła z Barcelony przez Arenys de Mar, Blanes, ponownie Barcelonę, a następnie Garaf, po czym nastąpił powrót do portu macierzystego. (fotorelacja)