„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”
Jacht Klub Nisko Dziennik Pokładowy Kronika Klubu Rok 2016

ROK 2016


24 styczniaOdebranie kluczy do nowej siedziby klubu

W tym dniu przedstawiciele JKN odebrali klucze do pomieszczeń budynku KS "Podwolina". Będzie to nowa siedziba klubu, w której będziemy mieli do dyspozycji pomieszczenie biurowe oraz hangar na jachty. Zapewniono nam również dostęp do sali konferencyjnej, co umożliwi prowadzenie szkoleń i organizację zebrań klubowych. (fotorelacja)

Walne Zebranie 2015


15 lutyWalne Zebranie Stowarzyszenia Żeglarskiego „Jacht Klub Nisko”

W Walnym Zebraniu uczestniczyło 23 klubowiczów. Odbyło się ono po raz pierwszy w nowej siedzibie klubu - w budynku KS "Podwolina". Zebranie miało charakter sprawozdawczy. (fotorelacja)

Walne Zebranie 2015


2 kwietniaOgnisko integracyjne Sekcji "Optimist" - "Topienie Marzanny"

W imprezie uczestniczyli prawie wszyscy młodzi zawodnicy Sekcji "Optimist", ich rodzeństwo i rodzice, instruktorzy Robert, Mateusz i Ola oraz przedstawiciele Zarządu klubu. Piękna słoneczna pogoda zachęciła naszych młodych żeglarzy do pierwszego w tym roku żeglowania po Zalewie Podwolina. (fotorelacja)


30 kwietniaWiosenne Ognisko Żeglarskie nad Zalewem Podwolina

W imprezie uczestniczyło około 35 osób - członków Jacht Klubu Nisko z rodzinami. Pogoda jak zwykle nam sprzyjała - mimo deszczowego tygodnia zaświeciło nam słońce. Ognisko to zapamiętamy dzięki magicznemu nastrojowi, jaki stworzyła wieczorna mgła spowijająca Zalew Podwolina oraz klimatyczna muzyka serwowana przez organizatora imprezy - Sławka. (fotorelacja)


28 maja - 4 czerwcaKlubowy rejs w Chorwacji

W rejsie uczestniczyło 8 członków JKN, którzy żeglowali na jachcie Gib Sea 51 "Kondor" pod wodzą skippera Artura. Trasa rejsu wiodła z Trogiru przez Tatanicę, Dubrownik, Sipanską Lukę, Skriveną Lukę i Vis z powrotem do Trogiru. Na jachtowym logu odnotowano przebieg 365 Mm. (fotorelacja)


4 marca - 12 czerwcaIX szkolenie na patent żeglarza jachtowego

W kursie uczestniczyło 7 osób. Egzaminy teoretyczny i praktyczny odbyły się 18 czerwca w Nisku. Wszyscy nasi kursanci wykazali się umiejętnościami kwalifikującymi ich do uzyskania patentu żeglarza jachtowego, co zgodnie z tradycją uczczono wieczornym ogniskiem.  (fotorelacja)

Szkolenie_2015


25 - 26 czerwcaVII Niżańskie Regaty na Zbiorniku Wodnym Podwolina

W sobotę w klasie "Optimist" wystartowało 18 zawodników z Niska, Przemyśla i Mielca. Pierwsze miejsce zajął Michał Wittich, drugie – Julia Mikłasz, a trzecie Hubert Karaś (wszyscy z Jacht Klubu Nisko).  Tym razem nie odbyły się koncerty szantowe, ale i tak towarzyszyła nam piosenka żeglarska serwowana przez profesjonalnego didżeja. Po regatach wszyscy chętni mogli pożeglować po zalewie pod opieką naszych sterników, a dzień zakończyło tradycyjne klubowe ognisko. W niedzielnych wyścigach startowało 11 załóg w klasach "Open" i "Ostróda". W klasie "Open" zwyciężyli Marek i Michał Masłowscy, a klasie "Ostróda" Edward Dec z załogą: Daniel Bylicki, Robert Dec i Karol Węgliński.  (fotorelacja)


4 - 11 wrześniaRejs na "Zawiszy Czarnym"

W rejsie organizowanym przez "North-Rejsy" wzięło udział 8 członków Jacht Klubu Nisko, a także znajomi żeglarze ze Stalowej Woli, Mielca, Tarnobrzega i okolic. Żeglowaliśmy pod wodzą kpt. Waldemara Mieczkowskiego na trasie Gdynia - Nekso - Karlskrona - Ustka - Hel - Gdynia.  (fotorelacja)


czerwiec - październikUdział niżańskiej Sekcji „Optimist” w Pucharze Optymistrza

Młodzi żeglarze z niżańskiej Sekcji „Optimist” brali udział we wszystkich pięciu tegorocznych zawodach cyklu „Puchar Optymistrza”: na Zalewie Solińskim w Polańczyku, na Zalewie Podwolina w Nisku, w Ostrowie k/Przemyśla i dwukrotnie w Otałęży k/Mielca. Podobnie jak rok temu wielu naszych zawodników i zawodniczek odnosiło sukcesy, a w klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Daniel Bylicki, a trzecie Julia Mikłasz z Jacht Klubu Nisko. Nasz klub zajął ponownie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.


26 listopada - Andrzejki Żeglarskie

Kilkunastosobowa grupa naszych klubowiczów bawiła się tym razem wspólnie z niżańskimi siatkarzami w restauracji "Zielony Dworek" w Nisku, a oprawę muzyczną zapewnili znani nam już wykonawcy z grupy "Joy".


9 - 11 grudnia - Klubowy wyjazd integracyjny do Lwowa

W pierwszym tego rodzaju klubowym wyjeździe integracyjnym wzięło udział około 20 osób - klubowiczów z rodzinami. W sobotę zwiedzaliśmy z przewodniczką Oksaną główne zabytki  i znane miejsca Lwowa, a także oglądnęliśmy w słynnej lwowskiej operze dzieło Gaetano Donizettiego "Napój miłosny". Sobotni wieczór zakończyła impreza biesiadna w hotelu "Lwów", w trakcie której bawiliśmy słuchając zarówno starych lwowskich piosenek, jak i współczesnych przebojów muzyki tanecznej.  W niedzielę zwiedziliśmy cmentarze Łyczakowski i Obrońców Lwowa oraz uczestniczyliśmy we Mszy Św. w Katedrze Łacińskiej. (fotorelacja)


listopad - grudzień - Budowa jachtu "Solina 24"

Na początku listopada w hangarze budynku KS "Podwolina" ruszyły intensywne prace związane z wykańczaniem wnętrza klubowej "Soliny 24" oraz instalacją osprzętu i wyposażenia. Kierownikiem akcji i głównym fachowcem jest niezastąpiony Darek Janik, a najbardziej aktywnymi pomocnikami Łukasz i Grzesiek oraz Edek, ale okazjonalnie udzielają się również inni członkowie klubu. (fotorelacja)