„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2019-20

gmina i powiat.jpg
logo_erbud.png.jpg
unimark.jpg
slovrur.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Foto-relacje Regaty i koncerty Nisko / Podwolina - 2017

VIII Niżańskie Regaty na Zbiorniku Wodnym Podwolina - 24 -25 czerwca 2017.

W pierwszym dniu imprezy startowali najmłodsi żeglarze na jachtach klasy „Optimist”. Do wyścigów przystąpiło 11 młodych zawodników: ośmiu ze Szkoły Żeglarstwa dla Dzieci i Młodzieży przy Jacht Klubie Nisko i trzech z Klubu Żeglarskiego Orkan z Mielca.

Silny wiatr nie wystraszył młodych żeglarzy. Dzielnie okrążali wyspę podczas czterech wyścigów, a do końcowej klasyfikacji Komisja Regatowa wzięła pod uwagę trzy najlepsze biegi każdego zawodnika.

Końcowa klasyfikacja (na trzecim miejscu ex aequo 2 zawodników)

1. Daniel Bylicki (Jacht Klub Nisko)

2. Paweł Szyliński (Jacht Klub Nisko)

3. Emil Pająk (KŻ Orkan Mielec)

3. Jakub Sołek (Jacht Klub Nisko)

Oprócz zawodników z podium dyplomy uczestnictwa, medale i drobne upominki otrzymały wszystkie dzieci zgłoszone do zawodów.

Podczas sobotnich zawodów miło nam było gościć Burmistrza Niska p.Juliana Ozimka. Jak wiadomo Urząd Gminy i Miasta Nisko jest od wielu lat głównym sponsorem naszej imprezy.

Dziękujemy także Staroście Powiatu Niżańskiego p.Robertowi Bednarzowi, który również zaszczycił nas swoją obecnością.

Po zawodach na wodach zalewu pojawiły się klubowe jachty, na których wszyscy chętni mogli pożeglować pod opieką sterników z Jacht Klubu Nisko przy dźwiękach piosenki żeglarskiej dobiegającej z brzegu.

Warto wspomnieć o dodatkowych atrakcjach sobotniego dnia, które organizatorzy przygotowali dla dzieci. Najmłodsi mogli uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez profesjonalnych animatorów. Można też było z bliska oglądnąć radiowóz i porozmawiać z policjantami, którzy uświadamiali wszystkich o niebezpieczeństwach związanych z wypoczynkiem nad wodą. Wieczorem pojawiły się wozy strażackie i można było do woli posłuchać dźwięku syren, które pozwalano uruchamiać młodym entuzjastom tego zawodu :)

Wieczorem niżańscy żeglarze wraz z rodzinami zgromadzili się przy klubowym ognisku, gdzie mogli zrelaksować się na zakończenie pracowitego dnia.

W drugim dniu zawodów w kategorii „Open” wystartowało 12 załóg, a kolejne 5 w kategorii „Ostróda” . Miło nam było gościć żeglarzy m.in. ze Stalowej Woli, Janowa Lubelskiego i Mielca. Podobnie jak w sobotę rozegrano cztery biegi, a do końcowej klasyfikacji wzięto pod uwagę trzy najlepsze biegi każdej załogi.

Końcowe wyniki niedzielnych zawodów:

Kategoria „Open” (na trzecim miejscu 2 zawodników ex aequo)

1. Marek Masłowski, Michał Masłowski

2. Mirosław Gąszcz, Karol Gąszcz

3. Marek Zastawski

3. Mateusz Źródłowski

Kategoria „Ostróda”

1. Jacek Gołębiowski, Jan Chmura, Bartłomiej Muda (załoga LOK Stalowa Wola)

2. Edward Dec, Robert Dec, Kacper Cholewa, Michał Cholewa

3. Michał Siudy, Karol Węgliński

Bardzo dziękujemy tym klubowiczom i sympatykom JKN, którzy z ogromnym zaangażowaniem pracowali na terenie wioski żeglarskiej od piątkowego poranka do niedzielnego popołudnia.

Wielkie słowa podziękowania kierujemy do głównego sponsora naszej imprezy, jakim jest Urząd Gminy i Miasta Nisko.

Dziękujemy pozostałym sponsorom wymienionym poniżej, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie finansowo lub w inny sposób przyczynili do sprawnej organizacji VIII Niżańskich Regat:

Powiat Niżański, „Erbud” Rzeszów, „Jawor” - Stanisław Nagier, „Enesta”, Monika i Tomasz Radziejowscy, Artur Powęska, Zbigniew Kucia, „Bake Plus”, Montaż i Serwis LPG – Ireneusz Węgliński, ZBI-MAR, „Slovrur”, „Autoserwis” – Robert Ekiert, „Eldom” Nisko, „Control Plus”, „Hydrowit”, "Unimark", „Intermarche” Nisko – „Ferbi”- Arkadiusz Kot, „Optima” – Jacek Laskowski, „Med-Power”, PRI Józef Korkosz, „EL-KAM” Kamil Kowalski, "Optimum-Materace".

"Get the Flash Player" "to see this gallery."