„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2019-20

gmina i powiat.jpg
enesta.jpg
gabinet powska2.jpg
kamil kowalsk_logo_m.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Foto-relacje Regaty i koncerty Nisko / Podwolina - 2019

W dniach 22 i 23 czerwca 2019 r. odbyła się coroczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Żeglarskie „Jacht Klub Nisko” pod nazwą „Niżańskie Regaty na Zbiorniku Wodnym Podwolina”. Była to już dziesiąta edycja tych zawodów.

W pierwszym dniu rywalizowali młodzi żeglarze na jachtach klasy „Optimist”. W pierwszej kolejności na wodzie zaprezentowali się najmłodsi wychowankowie niżańskiej Szkoły Żeglarstwa, którzy dopiero oswajają się z samodzielnym żeglowaniem. Następnie rozpoczęła się rywalizacja bardziej doświadczonych zawodników, z których część posiada już licencje sportowe.

Warunki pogodowe w tym roku były bardzo sprzyjające dla rywalizujących żeglarzy. Nie brakowało ani wiatru ani słońca, dzięki czemu zawody zostały przeprowadzone sprawnie i szybko.

W grupie zawodników nielicencjonowanych pierwsze miejsce zajął Marcel Waszkiewicz, drugie Wiktor Pasek, a trzecie Jan Dąbrowski. Wśród żeglarzy z licencją sportową najlepszy był Mikołaj Waszkiewicz, za którym uplasował się Mateusz Grzebyk, natomiast trzecie miejsce zajął Łukasz Grzebyk, a czwarte Tomasz Tęcza.

Podczas dekoracji zwycięzców, w której uczestniczyli Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk oraz Starosta Niżański Robert Bednarz, pamiątkowe statuetki otrzymali najlepsi zawodnicy obu klasyfikacji. Dyplomy uczestnictwa, medale i drobne upominki otrzymały wszystkie dzieci zgłoszone do zawodów.

Po zawodach na Zalewie Podwolina pojawiły się klubowe jachty, na których każdy mógł pożeglować pod opieką sterników z Jacht Klubu Nisko. Równocześnie na scenie pojawili się młodzi muzycy z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, którzy zaprezentowali bardzo urozmaicony repertuar i nieprzeciętne umiejętności wokalno-instrumentalne. Po ich występie zgromadzoną publiczność rozgrzał dynamiczny występ zespołu „1978”.

Na zakończenie pierwszego dnia imprezy niżańscy żeglarze wraz z rodzinami tradycyjnie zgromadzili się przy klubowym ognisku.

W niedzielę na Zbiorniku Wodnym Podwolina rywalizowało aż 14 załóg w dwóch klasach „Omega” i „Open”. Oprócz klubowych załóg w zawodach uczestniczyli też goście ze Stalowej Woli, Mielca, Tarnobrzega i Janowa Lubelskiego. W tym dniu pogoda również sprzyjała sportowej rywalizacji. Rozegrano aż 5 biegów, więc końcowe wyniki na pewno nie były sprawą przypadku.

Kategoria Open:

1. Zbigniew Dryzner (Tarnobrzeg)

2. Marek Masłowski i Michał Masłowski (Jacht Klub Nisko)

3. Marek Zastawski (Mielec)

Kategoria Omega:

1. Jacek Gołębiowski , Jan Chmura, Wojciech Wrzosek (Stalowa Wola)

2. Robert Dec, Daniel Bylicki, Emil Jarosz (Jacht Klub Nisko)

3. Tomasz Zdeb, Klaudia Bąk, Szymon Radziejowski (Jacht Klub Nisko)

Bardzo dziękujemy klubowiczom, którzy z ogromnym zaangażowaniem pracowali na terenie wioski żeglarskiej od piątkowego poranka do niedzielnego popołudnia.

Równie wielkie słowa podziękowania dla głównego sponsora naszej imprezy - Urzędu Gminy i Miasta Nisko, a także dla Powiatu Niżańskiego oraz firm i osób prywatnych, które nas wspierały: Erbud Operations Sp. z o.o., Superior Industries Productions Poland Sp.z o.o., Zakład Drzewny Jawor Stanisław Nagier, Enesta Sp.z o.o., Unimark Sp.z o.o., PKO BP S.A. – Oddział Nisko, Montaż i Serwis LPG Ireneusz Węgliński, Gabinet Stomatologiczny Artur Powęska, Slovrur Sp.z o.o., Nadleśnictwo Rudnik, Electronic Zbigniew Kucia, BakePlus Sp.z o.o., ABN Profil Tomasz Radziejowski, Usługi Elektryczne EL-KAM Kamil Kowalski, Auto - Serwis Robert Ekiert, Pizzeria Margarita, Vianor Nisko Corrado, F.H.U.P. Control Plus, PRI Nisko Józef Korkosz, OPTIMA Jacek Laskowski.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."