„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2019-20

gmina i powiat.jpg
logo_erbud.png.jpg
lpg2.jpg
slovrur.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Foto-relacje Regaty i koncerty Wilcza Wola - 2012

W sobotę 6 października 2012 r. odbyły się już po raz czwarty organizowane przez Jacht Klub Nisko "Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Maziarnia w Wilczej Woli". Podobnie jak w zeszłym roku również tym razem dopisała nam piękna pogoda oraz licznie zgromadzeni uczestnicy tej żeglarskiej rywalizacji.

Aby zawody miały bardziej wyrównany przebieg, tym razem zostały one zorganizowane w dwóch kategoriach: turystycznej i regatowej. W tej pierwszej wystartowały wszystkie jachty kabinowe oraz ostródy, a w drugiej jachty szybsze typu 470, 505, katamaran oraz laser. Do udziału w tegorocznych regatach zgłosiło akces 54 zawodników na 21 jachtach. Po odprawie dla sterników przeprowadzonej przez komisję regatową w składzie: Przewodniczący - p. Kazimierz Irsmanbet oraz kol. Ryszard Szuba i Mirosław Gąszcz, załogi wypłynęły na wodę. Brak jednej ze zgłoszonych załóg sprawił, że linię startu przekroczyło 20 jednostek z 51 żeglarzami.

Słoneczna pogoda i w miarę stabilny wiatr sprzyjały zaciętej jak zwykle rywalizacji. Po odbyciu trzech kolejnych biegów - wspólnych dla obydwu kategorii można było ogłosić wyniki regat.

Ostatecznie w klasie łodzi turystycznych zwyciężyła załoga w składzie: sternik Edward Dec, Hieronim Paterek i Stanisław Moskal na łodzi o wdzięcznie brzmiącej nazwie "Omega Okowitka". Na drugim miejscu przypłynęła "Sportina" ze sternikiem Jackiem Gołębiewskim i Andrzejem Nicałkiem a miejsce III zajęła załoga Jacht Klubu Stalowa Wola: sternik Jan Chmura z załogą: Bartkiem Chmurą i Krzysztofem Butrynem na "Ostródzie".

W klasie łodzi regatowych zwyciężyła załoga ze sternikiem Zbigniewem Kucią i Danielem Drwalem na jachcie "Topper ISO". Na drugim miejscu na 505-tce dopłynęła załoga: sternik Eugeniusz Kasprzyk z Dariuszem Kuźnikiem a miejsce III zajęła żółta 470 o przewrotnie brzmiącej nazwie "Głupia Kretynka" ze sternikiem Kacprem Siudym i jego załogantką Angeliką Skubik. W tej klasie wszystkie trzy ekipy to załogi Jacht Klubu Nisko.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w regatach a zwycięzcom gratulujemy wygranej.

Pełną klasyfikację jachtów można zobaczyć tutaj ( klasa turystyczna , klasa regatowa ).

Po zakończonej rywalizacji przyszedł czas na uroczyste wręczenie pucharów i nagród. W tym roku dokonali tego: Prezes Tanobrzeskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego - Andrzej Borowy oraz Prezes Jacht Klubu Nisko - Stanisław Czerewin. Warto podkreślić, że tegoroczne puchary i nagrody ufundowali wspólnie: organizator imprezy Jacht Klub Nisko oraz Tarnobrzeski Okręgowy Związek Żeglarski.

Tradycyjnie jak co roku po rozdaniu nagród uczestnicy regat oraz kibice przenieśli się na miejsce biwakowe, gdzie przy ognisku do późnych godzin wieczornych starali się ostudzić regatowe emocje. A wszystko to odbywało się przy konsumpcji pieczonej kiełbaski i przepysznej grochówki przygotowanej specjalnie na tę okazję przez Krzyśka Maślankę i Tomka Siudego. Zarówno im jak i wszystkim innym klubowiczom JKN, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć - serdecznie dziękujemy.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."