„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2019

gmina i powiat.jpg
logo_erbud.png.jpg
gabinet powska2.jpg
bramy elektronik.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Foto-relacje Imprezy integracyjne Wycieczka do Lwowa - 2016

W drugi weekend grudnia 2016 r. nasz Jacht Klub zorganizował integracyjny wyjazd do Lwowa. Pogoda nam sprzyjała, bo ustąpiły mrozy, a śnieg, którego opady niedawno sparaliżowały Lwów, całkowicie stopniał. Co prawda w niedzielę chwilami kropił drobny deszcz, ale cóż to za przeszkoda dla prawdziwych żeglarzy ;)

Dość intensywny program wycieczki zrealizowaliśmy prawie w całości. W sobotę oglądaliśmy i zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki starego Lwowa, w tym greckokatolicki archikatedralny Sobór Św.Jura, katedrę ormiańską i rzymsko-katolicką bazylikę archikatedralną pw. NMP, a także kaplicę Boimów, zabytkową aptekę-muzeum, dworzec kolejowy i inne miejsca, które wymieniono w programie wycieczki. Był również czas wolny na zakupy, czy spacery po lwowskim Rynku. Naszą przewodniczką była energiczna Oksana, która ze śpiewnym akcentem barwnie opisywała dzieje poszczególnych zabytków i pomagała poczuć atmosferę przedwojennego Lwowa.

Wieczorem czekała nas natomiast wizyta w Operze Lwowskiej, gdzie po zwiedzeniu jej zachwycających wnętrz, zasiedliśmy na widowni, aby wysłuchać i oglądnąć słynne dzieło Gaetano Donizettiego „Napój miłosny”.

Nie był to koniec atrakcji tego dnia. W restauracji hotelu „Lwów” ( w którym nocowaliśmy) czekała na nas obfita kolacja oraz zespół wykonujący stare lwowskie piosenki, jak również przeboje współczesnej muzyki biesiadnej i tanecznej. Wkrótce ruszyliśmy do tańca, za co nawet dostaliśmy oklaski od pozostałych gości hotelowych. Impreza rozkręcała się coraz bardziej i dopiero błagalne prośby obsługi restauracji skłoniły nas grubo po północy do udania się do pokojów.

W niedzielę naszym głównym celem były Cmentarze Łyczakowski i Obrońców Lwowa, które chyba na wszystkich wywarły ogromne wrażenie. Nasza przewodniczka szczegółowo opisywała najbardziej charakterystyczne grobowce i pomniki pochowanych tam znamienitych mieszkańców przedwojennego Lwowa, a także przybliżyła historię obrony tego miasta w 1918 i 1919 roku, oraz dramatyczne okoliczności związane ze zniszczeniem i kolejnymi próbami odbudowy cmentarza Orląt Lwowskich w latach powojennych.

Na zakończenie wycieczki uczestniczyliśmy jeszcze we Mszy Św. w jęz.polskim w Katedrze Łacińskiej, a po wyśmienitym obiedzie w restauracji „Nostalgia” ruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

Bardzo dziękujemy panu Bogusławowi z Biura Turystycznego „Tęcza” za opiekę nad naszą grupą, panu Grzegorzowi – kierowcy i właścicielowi autokaru za bezpieczną jazdę oraz koledze Tomkowi, który był koordynatorem wycieczki z ramienia naszego klubu.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."