„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2019

gmina i powiat.jpg
jawor.jpg
unimark.jpg
slovrur.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Foto-relacje Szkolenia, kursy Kurs manewrowy - 2012

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na naszej stronie, w dniach 28-29.04.2012 odbył się organizowany przez kpt. Bogdana Sobiło kurs manewrowy na Zatoce Gdańskiej.

Członkowie Jacht Klubu Nisko, mimo posiadania niewątpliwe wysokich umiejętności żeglarskich, nie spoczywają na laurach i cały czas szukają okazji do doskonalenia się.

Tak więc w kwietniowym szkoleniu, oprócz żeglarzy z innych regionów Polski, udział wzięli także sternicy jachtowi z naszego Jacht Klubu: Renata, Rysiek, Leszek i Piotrek, a także komandor Staszek - jako drugi , obok kpt. Bogdana, instruktor manewrówki.

Przez dwa dni, po wysłuchaniu wykładów teoretycznych, intensywnie ćwiczyliśmy kierowanie jachtem morskim na silniku, a zwłaszcza manewry podejścia i odejścia od nabrzeża dziobem, rufą, obiema burtami, a jak się trafiło, to i innymi częściami jachtu.

Pozwoliło to nam znacząco podnieść umiejętność bezpiecznego manewrowania jachtem morskim w porcie, ale również uświadomiło konieczność dalszego doskonalenia tej trudnej sztuki.

Ciekawym przerywnikiem w tym intensywnym szkoleniu był niewątpliwie sobotni wieczór, podczas którego mogliśmy odstresować się w miłym towarzystwie, smakując żeglarskie napoje przy dźwiękach gitar i śpiewie uzdolnionych wokalnie żeglarek i żeglarzy. Prym w tym zaimprowizowanym koncercie wiodła sympatyczna współkursantka - krakowianka Marta (pochodząca ze Stalowej Woli), wspomagał ją ełczanin Jarek (o głosie godnym śpiewaka operowego) , a także tajemnicza Daria, która wyłoniła się z ciemności i zachwyciła nas swym nieprzeciętnym głosem. Oczywiście, reszta żeglarzy również udzielała się wokalnie - proporcjonalnie do swych umiejętności i ilości spożytych napojów. Marina AZS-u w Górkach Zachodnich do późnych godzin nocnych rozbrzmiewała naszym śpiewem, spotykającym się z niewątpliwie pozytywnym odzewem, co rozpoznaliśmy po ilości odwiedzających nas żeglarzy z innych jachtów.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."