„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”
Jacht Klub Nisko Szkoła żeglarstwa dla dzieci

SZKOŁA ŻEGLARSTWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Szkoła żeglarstwa dla dzieci i młodzieży rozpoczęła swoją działalność w 2015 roku, wcześniej działając jako sekcja Optimist.

Szkoła zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w wieku od 6 lat. Praca Szkoły Żeglarstwa ma na celu naukę żeglarstwa, popularyzowanie aktywnej i bezpiecznej formy spędzania wolnego czasu, popularyzowanie sportu i turystyki żeglarskiej, promocję Klubu i Zalewu Podwolina. Młodzież stawia swoje pierwsze kroki w wieku 6 lat na jachtach klasy Optimist, następnie przechodzi szkolenie na jachtach klasy 420 i Omega sport. Najlepsi żeglarze z grupy Optimist maja możliwość uczestniczenia i sprawdzenia swoich umiejętności w sekcji regatowej która szkoli zawodników do ogólnopolskich regat.

Zwieńczeniem nauki jest przystąpienie w wieku 14/15 lat do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. W przyszłości cześć najlepszych zawodników z grupy wiekowej 15-18 lat będzie miała możliwość startów regatowych na łódkach klasy Omega sport w barwach klubowych. Pozostali będą mogli kontynuować dalsza edukację z kolegami klubowymi pod opieką rodziców na śródlądziu i na akwenach morskich.

Forma organizacji zajęć oraz koszt poniżej.

Zajęcia w sekcji odbywają się całorocznie. Od kwietnia do września zajęcia odbywają się na wodzie a od października do marca w klubie oraz na siłowni, ściance wspinaczkowej i w fabryce zabaw. Zajęcia na wodzie w okresie letnim odbywają się co tydzień  (1dzień w weekend), zajęcia w klubie w okresie zimowym odbywają się raz w miesiącu w klubie na ściance wspinaczkowej siłowni i w fabryce zabaw. Dodatkowo cały rok wychodzimy raz w tygodniu na zajęcia nauki i doskonalenia pływania.

Koszt zajęć:

Zajęcia żeglarskie w Nisku raz w tygodniu (zima raz w miesiącu) - 70 zł za miesiąc (przy więcej niż jednym dziecku w klubie 60zł za miesiąc za każde dziecko) + 150 opłata członkowska w klubie na rok.

Opcjonalnie:

Zajęcia nauki pływania - 100zł za miesiąc.