„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2018

gmina i powiat.jpg
powiatnisko.jpg
gabinet powska2.jpg
zbimar_logo.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Szkoła żeglarstwa dla dzieci

SZKOŁA ŻEGLARSTWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

(zajęcia zgodne z Programem Edukacji Żeglarskiej Polskiego Związku Żeglarskiego Junga&Kadet)

Szkoła żeglarstwa dla dzieci i młodzieży zaczęła swoja działalność w 2017 roku na bazie wcześniej działającej sekcji Optimist, która szkoliła dzieci od 2015 roku.

Szkoła żeglarstwa zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat. Praca Szkoły Żeglarstwa ma na celu naukę żeglarstwa, popularyzowanie aktywnej i bezpiecznej formy spędzania wolnego czasu, popularyzowanie sportu i turystyki żeglarskiej, promocję Klubu i Zalewu Podwolina. Młodzież stawia swoje pierwsze kroki w wieku 6 lat na jachtach klasy Optimist, następnie przechodzi szkolenie na jachtach klasy Omega. Najlepsi żeglarze z grupy Optimist maja możliwość uczestniczenia i sprawdzenia swoich umiejętności w sekcji regatowej która szkoli zawodników do ogólnopolskich regat.

Zwieńczeniem nauki jest przystąpienie w wieku 14/15 lat do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. W przyszłości cześć najlepszych zawodników z grupy wiekowej 15-18 lat będzie miała możliwość startów regatowych na łódkach klasy 470 i Omega w barwach klubowych. Pozostali będą mogli kontynuować dalsza edukację z kolegami klubowymi pod opieką rodziców na śródlądziu i na akwenach morskich.

Forma organizacji zajęć oraz koszt poniżej.

Zajęcia w sekcji odbywają się całorocznie. Od kwietnia do września zajęcia odbywają się na wodzie a od października do marca w klubie oraz na siłowni, ściance wspinaczkowej i w fabryce zabaw. Zajęcia na wodzie w okresie letnim odbywają się co tydzień  (1dzień w weekend), zajęcia w klubie w okresie zimowym odbywają się trzy razy w miesiącu w klubie na ściance wspinaczkowej siłowni i w fabryce zabaw. Dodatkowo cały rok wychodzimy raz w tygodniu na zajęcia nauki i doskonalenia pływania.

Plan tygodnia sekcja Optimist (koszty):

1. Zajęcia żeglarskie w Nisku - 1 w tygodniu - 30 zł za miesiąc + 120 opłata członkowska w klubie na rok.

2. Zajęcia nauki pływania - 100zł za miesiąc.

 

Plan tygodnia sekcja regatowa Optimist (koszty):

1. Zajęcia żeglarskie Nisko i Tarnobrzeg - 3 razy w tygodniu - 50zł za miesiąc + 120 opłata członkowska w klubie na rok.

2. Zajęcia doskonalenia pływania - 1 raz w tygodniu - 100 zł za miesiąc.