„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”
Jacht Klub Nisko Szkoła żeglarstwa dla dzieci Aktualności

23 październik 2017

AKTUALNOŚCI DOSTĘPNE NA STRONIE FACEBOOKOWEJ

 

Po wszystkie aktualności zapraszamy na naszą stronę na facebooku:

https://www.facebook.com/szkolazeglarstwadladzieciimlodziezy/

 

25 maja 2017

SZKOŁA RUSZYŁA NA DOBRE

Dnia 20 maja ruszyły zajęcia dla najmłodszych dzieci rocznik 2011 oraz dla dzieci z rocznika 2007-2010. W pracy z najmłodszymi żeglarzami pomagała nam Pani Lidia (animator zabawy).

W niedzielę przy silnym wietrze ćwiczyła młodzież z sekcji Omega/Laser. Urwana wanta nie powstrzymała grupy i po naprawie młodzież wróciła na wode.

 

14 maja 2017

MŁODZIEŻ ZACZYNA TRENOWAC NA PATENT

W niedzielę najstarsza grupa w ilości 11 osób rozpoczęła zajęcia przygotowujace ich do zdawania patentu Żeglarza Jachtowego. Podstawy pagajowania i pracy na wiosłach mamy za sobą :)

 

05 maja 2017

ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ NA WODZIE

Regularne zajęcia na wodzie dla grupy Omega/Laser rozpoczynamy 14 maja a dla grupy Optimistów rocznik 2006/2010 13 maja. Najmłodsza grupa Optimistów rocznik 2011 rozpoczyna zajęcia dnia 20 maja. Spotkanie z rodzicami wszystkich grup odbedzie się w piątek 19 maja w siedzibie klubu przy ulicy Karasia (budynek na placu boiska sportowego) o godz 18 00.

 

05 marca 2017

ZAJĘCIA W KLUBIE. ROBI SIĘ CIEPŁO... :)

W dniu 05 marca odbyły się kolejne zajęcia w klubie. Na zajęciach młodzi Żeglarze zaliczali sprawność z wiązania węzłów. Po zajęciach odbył się krótki mecz w piłkę nożną wraz z instruktorami i częścią rodziców. Mecz zakończył się remisem 2 : 2. Każdy może sprawdzić swoje osiągnięcia w zakładce sprawności Optimist lub Omega /Laser.

 

 

 


 

26 listopada 2016

ORGANIZACJA ZAJĘĆ NA BASENIE

Pierwsze zajęcia na basenie odbędą się dnia 27 listopada w Stalowej Woli o godz 16 00 oraz w Nowej Sarzynie o godzinie 14 30. Kolejne zajęcia będą odbywały się zgodnie z planem zajęć. Na zajęcia proszę zabrać strój kąpielowy klapki i pieniążki za lekcje. Bilety kupujemy w kasie podając imię i nazwisko naszego instruktora. Rodzice proszeni są o przyprowadzenie dzieci 15 minut wcześniej oraz odebranie dzieci po lekcji z instruktorem.

 

V REGATY Z CYKLU PUCHARU OPTIMISTRZA - MIELEC OTAŁĘŻ

 

IV REGATY Z CYKLU PUCHARU OPTIMISTRZA - PRZEMYŚL

 

TRENINGI NA ZBIORNIKU PODWOLINA

 

III REGATY Z CYKLU PUCHARU OPTIMISTRZA - SOLINA

 

 

II REGATY Z CYKLU PUCHARU OPTIMISTRZA - NISKO

 

08 czerwca 2016

I REGATY Z CYKLU PUCHARU OPTIMISTRZA - MIELEC OTAŁĘŻ

Dnia 4 czerwca na zbiorniku Otałęż k/Mielca odbyły sie I regaty z cyklu "Puchar Optimistrza". Na wodzie rywalizowali zawodnicy z klubów żeglarskich z Mielca, Przemyśla i Niska. Zwycięzcami okazali się żeglarze z Niska, gratulacje :) Tabela wyników poniżej.

 


 

 

29 maja 2016

ZAMIANA GRUP 04-05 CZERWCA 2016.

W związku regatami w Mielcu zamieniamy treningi, grupa młodsza trenuje w niedziele bez zmiany godzimy a starsza wyjeżdża w sobotę na regaty do Mielca. Przypominam, że po treningu o godzinie 15 00 w niedziele 05 czerwca odbędzie się ognisko dla wszystkich.

 

 


 

29 maja 2016

OGNISKO Z OKAZJI DNIA DZIECKA PO REGATACH MIELEC (OTAŁĘŻ)

Zapraszamy na ognisko organizowane dla Państwa i dzieci z okazji dnia dziecka 05 czerwca 2016 roku nad Zalewem Podwolina o godzinie 15 00. Kto jeszcze nie zapłacił składki proszę o zabranie pieniędzy na ognisko.

 

 

 


 

29 maja 2016

REGATY MIELEC (OTAŁĘŻ) 04 CZERWCA 2016

Dodatkowy trening dla starszej grupy oraz przygotowanie sprzętu do regat w Mielcu odbędzie się 03 czerwca 2016 roku nad Zalewem Podwolina o godzinie 15 30. Wyjazd dnia 04 czerwca ok godziny 07 00, szczegóły ustalimy w piątek, rodzice są odpowiedzialni za dowiezienie zawodników na regaty. Zawodników z tegorocznej grupy zapraszamy do kibicowania starszym kolegom i zobaczenia jak wygląda tego typu impreza ponieważ będziecie ścigać się już na kolejnych regatach. Do młodszej grupy wyśle sms o której odbywają się regaty i o której wyjeżdżamy oraz skąd.

 

 


 

29 maja 2016

KILKA ZDJĘĆ Z POCZĄTKU SEZONU

 


 

29 maja 2016

STAN SPRZĘTU NA POCZĄTEK SEZONU

Po przerwie w pisaniu i potrzebie informowaniu rodziców i młodzieży o ważnych wydarzeniach postanowiłem ożywić aktualności pisząc nieco częściej informacje. Zakupione zostały kolejne dwa optimisty szkoleniowe które po dołożeniu osprzętu i pracy w przyszły weekend będą na wodzie. Wykonane zostały również stojaki na łódki dzięki uprzejmości Pana Karasia oraz stojak na żagle (ten ostatni potrzebuje nieco kosmetyki:). Jako sekcja musimy już tylko doposażyć te optymisty w nowe talie i naciągi rozprza i na szkolenie sprzęt mamy (w ilości 10 sztuk:).

Przed nami kolejne ważne zakupy na które zbieramy pieniądze:

1. profesjonalna motorówka rib,

2. przyczepka do przewozu optimistów,

3. łódki regatowe z certyfikatami.

 

 


 

13 marca 2016

ROZPOCZYNAMY PRZYGOTOWANIA DO SEZONU

Rozpoczynamy przygotowania do sezonu żeglarskiego. Aktualnie kończy się remont dwóch ostatnich Optimistów który kończy Pan Dec, kończymy naprawę żagli oraz zleciliśmy wycięcie nowych sterów do wszystkich Optimistów. Przewiezione zostało 6 Optimistów plus wyposażenie do nowej siedziby klubu oraz z uprzejmości Pana Karasia wykonywane są nowe mobilne stojaki pod Optimisty do Klubu. Zostanie również wykonany stojak na żagle.

 

 


 

08 luty 2016

NAPRAWA ŻAGLI

Dzięki uprzejmości Marcina Dula zostaną naprawione wszystkie żagle do Optimistów. W najbliższym czasie żeglarze z naszego regionu będą mogli wyremontować a także zamówić nowe żagle do swoich łodzi żaglowych w Stalowej Woli. Serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w rozwoju firmy.

 


07 luty 2016

 

ZAJĘCIA W NOWYM BUDYNKU :)

W niedzielę 07 lutego zajęcia klubowe Optimistów odbyły się pierwszy raz w nowym budynku w pobliżu kei. Sekcja Optimist tym samym przenosi się za zgoda władz klubu do nowego budynku wraz ze sprzętem. Dla nas to wielki postęp w warunkach szkolenia teoretycznego jak również praktycznego. Serdecznie dziękujemy władzom miasta Niska.

 

 


 

NOWY PLAN ZAJĘĆ

Proszę o zapoznanie się z nowym planem zajęć opracowanym od stycznia do kwietnia. Proszę również o ile jest taka możliwość o przyniesienie całości kwoty za basen dla instruktora (6x15zł) na następne zajęcia. Zajęcia na basenie od następnego razu odbywać się będą o godzinie 13 30. Osoby które nie uczestniczą w zajęciach na basenie proszę nie zapominać o zajęciach w klubie. Pozdrawiamy i zapraszamy. Robert i Mateusz.

 

 


 

ZAJĘCIA NA BASENIE (13 GRUDNIA 2015)

Zapraszam z drobną zmianą na zajęcia pływania na basenie w Stalowej Woli. Zajęcia odbędą się o godzinie 13 30. Proszę o przybycie o godz 13 10 na ulicę Hutniczą 15 w Stalowej Woli. Od Niska trzeba skręcić w lewo za szpitalem, następnie za torami w prawo i jechać prosto do ronda. Na rondzie w lewo i przed laskiem skręcić w lewo na basen. Po basenie można odwiedzić nowo powstałą, dość dużą galerię Vivo na zakupy. Zapraszamy.

 

 


 

 

ZAJĘCIA W KLUBIE I NA SALI GIMNASTYCZNEJ (29 LISTOPAD 2015)

Zajęcia w klubie i na sali gimnastycznej odbędą się dnia 29 listopada (niedziela o godzinie 12 00). Zapraszamy wszystkich uczestnikow sekcji. Prosimy o zabranie stroju sportowego. Pozdrawiam Robert.

 


 

CZAS NA PRACE W SEZONIE ZIMOWYM

Zapraszam do zapoznania się z planem zajęć w sezonie zimowym w zakładce "Plan zajęć sekcji".

 

 


 

KLAR ZIMOWY

Zapraszam wszystkich Optimistów i ich rodziców na klar sprzętu po sezonie żeglarskim, krótkie podsumowanie oraz plan pracy na sezon zimowy i kolejny sezon żeglarski w sobotę 10 października 2015 roku na godzinę 09 00 do siedziby Klubu.

 

 


 

KOLEJNY SUKCES NASZYCH OPTIMISTÓW

Dnia 03 października nasza ekipa brała udział w regatach organizowanych przez KŻ "Orkan" z Mielca regatach na zbiorniku w Otałęży. Regaty te były podsumowaniem cyklu 5 regat o "Puchar Optimistrza". W regatach pierwsze miejsce zajął Daniel Bylicki a drugie Robert Dec. W całym cyklu regat Daniel Bylicki był pierwszy a Robert Dec trzeci. Reszta zawodników również uplasowała się na wysokich pozycjach co dało nam prowadzenie w klasyfikacji drużynowej. Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również rodzicom za pomoc i doping :)

 

 


 

OPTIMIŚCI NA JEZIORZE TARNOBRZESKIM

Zapraszam do obejrzenia treningu który odbył się 13 września na Jeziorze Tarnobrzeskim.

 


 

UWAGA!

Zajęcia sekcji Optimist odbędą się w grupach dnia 13 września na Jeziorze Tarnobrzeskim. Wjazd na jezioro od strony "wisłostrady" przy palmach płatny 6 zł. Po wjeździe skręcamy w lewo do Mariny Tarnobrzeg przed która się spotykamy o godz 0900 pierwsza grupa i o godzinie 1200 druga grupa. Serdecznie zapraszamy. Robert i Mateusz.

 


 

GRATULACJE :)

Gratulujemy zawodnikom wyników osiągniętych na regatach w Przemyślu:

Miejsce 1 - Daniel Bylicki,

Miejsce 2 - Robert Dec,

Miejsce 3 - Julia Mikłasz.

 


 

UWAGA!

Na regaty do Przemyśla wyjeżdżają zarówno osoby zakwalifikowane jak i z listy rezerwowej. Zapraszam wszystkich na klar sprzętu w piątek o godzinie 1700. Pozdrawiam Robert.

 


 

REGATY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA PRZEMYŚLA

Regaty odbędą się dnia 05 września na przystani wodnej Ostrów w Przemyślu. Zgłoszenia w biurze regat o godzinie 1100, start regat godzina 1200. Opłata startowa 1zł.

Osoby zakwalifikowane do regat:

1. Robert D,

2. Daniel B,

3. Paweł Sz,

4. Michał W,

5. Maciej W.

6. Julia M.

Lista rezerwowa:

Zuzanna R.

Hubert K.

Michał Ch.

Wyjazd odbędzie się dnia 05 września o godzinie 0730 z Niska z Klubu. W piątek odbędzie się kompletowanie i klar sprzętu w klubie o godzinie 1700. Osoby z listy rezerwowej poinformujemy o starcie do środy do godziny 1800, start jest zależny od sprzętu który będziemy się starali wypożyczyć z Jacht Klubu Kotwica w Tarnobrzegu. Przypominamy również zawodnikom o zabraniu stoperów. Pozdrawiam Robert i Mateusz.

 


 

OPTIMIŚCI REMONTUJĄ OPTIMISTA :)

Pan Aleksander Dec wraz z naszymi Optimistami remontują naszego szóstego Optimista, którego należało odchudzić i to sporo :)

Serdecznie dziękujemy :)

Ostateczny efekt wkrótce.

 

 


 

UWAGA!

W sobotę 29 sierpnia zajęcia odbędą się wspólnie (obie grupy) nad jeziorem Nisko-Podwolina. Start o godzinie 1300, w planach małe regaty, ognisko i wodowanie wyremontowanego Optimista. Zapraszamy :)

 


 

UWAGA!

Zajęcia z dnia 22 sierpnia (sobota) zostają przeniesione na 23 sierpnia (niedziela) i odbędą się na Jeziorze Tarnobrzeskim. Wjazd na jezioro od strony "wisłostrady" przy palmach płatny 6 zł. Po wjeździe skręcamy w lewo do Mariny Tarnobrzeg przed która się spotykamy o godz 0900 pierwsza grupa i o godzinie 1200 druga grupa. Serdecznie zapraszamy. Robert i Mateusz.

 


 

PŁYWANIE Z PRZEDŁUŻKĄ STERU

Na 13 zajęciach optimiści z naszego klubu uczyli się sterowania z przedłużką oraz część z nich uczyła się regatowego przekładania steru podczas zwrotów.

 


 

UWAGA!

Zajęcia w dniu 01 sierpnia odbędą się w dwóch grupach:

Grupa 1 w godzinach 08 00 do 12 00 zapraszamy następujących żeglarzy:

1. Robert D,

2. Daniel B,

3. Paweł Sz,

4. Michał W,

5. Maciej W.

Grupa 2 w godzinach 12 00 do 16 00 - pozostałe osoby. Pozdrawiam Robert.

 


 

UWAGA!

Zajęcia w dniu 25 lipca odbędą się w dwóch grupach:

Grupa 1 w godzinach 08 00 do 12 00 zapraszamy następujących żeglarzy:

1. Robert D,

2. Daniel B,

3. Paweł Sz,

4. Michał W,

5. Maciej W.

Grupa 2 w godzinach 12 00 do 16 00 - pozostałe osoby. Serdecznie zapraszamy.

 


 

UWAGA!

Zajęcia w dniu 18 lipca odbeda się w dwoch grupach:

Grupa 1 w godzinach 08 00 do 12 00 zapraszamy następujących żeglarzy:

1. Robert D,

2. Hubert K,

3. Tymoteusz M,

4. Michał W,

5. Maciej W.

Grupa 2 w godzinach 12 00 do 16 00 pozostałe osoby. Serdecznie zapraszamy.

 


 

 

UWAGA!

Zajęcia z dnia 11 lipca zostają przeniesione na 18 lipca.

 


 

ÓSME ZAJĘCIA ZA NAMI

Dnia 4 lipca ćwiczyliśmy pływanie slalomem zwracając szczególną uwagę na technikę halsowania. W drobnych regatach nie obyło się bez wywrotki. Były również wywrotki kontrolowane i trochę zabawy.


 

VI REGATY ŻEGLARSKIE NA ZALEWIE PODWOLINA

Informuję, że młodzi żeglarze z naszej sekcji zajęli w regatach trzy pierwsze miejsca w następującej kolejności:

1. Daniel Bylicki,

2. Michał Wittich,

3. Hubert Karaś.

Serdecznie gratulujemy!

W regatach brał również udział klub YK San z Przemyśla.


 

REGATY OPTIMISTÓW (27 CZERWCA 2015)

Lista osób sekcji optimist startujących w regatach:

1. Robert D,

2. Hubert K,

3. Tymoteusz M,

4. Michał W,

5. Maciej W.

6. Paweł S.

7. Daniel B.

Prosimy o przybycie w czwartek 25 czerwca o godzinie 1630 alby przygotować sprzęt do startu w regatach.

Pozostałe osoby w związku z nieobecnością na wszystkich zajęciach są proszone o podjecie decyzji w sprawie startu wraz z rodzicami. Ewentualna decyzje o starcie proszę zgłosić do kierownika sekcji w terminie do czwartku 25 czerwca. W przypadku nie startowania również te osoby zapraszamy w sobotę aby kibicować kolegom i obejrzeć start w regatach aby nabrać doświadczenia na przyszły rok. W sobotę spotykamy się o 09 00 przy biurze regat. Pozdrawiam Robert.


 

SZÓSTE I SIÓDME ZAJĘCIA ZA NAMI

Optimiści zostali podzieleni na dwie grupy (sobota, niedziela) w celu wyłonienia zawodników do startu w regatach 27 czerwca na które wszystkie kluby zapraszamy :)


 

KOLEJNY OPTIMIST W NASZEJ FLOCIE

Dnia 17 czerwca został zakupiony nad Soliną kolejny Optimist z pieniędzy przekazanych przez rodziców. Nasza największą bolączka są braki sprzętu. Do Optymalnego prowadzenia zajęć potrzebujemy przynajmniej 10 optimistów. Nasza baza aktualnie liczy 5 plus jeden w remoncie.


 

SZÓSTE ZAJĘCIA ZA NAMI :)

Większość z naszych młodych żeglarzy spróbowała samodzielnego prowadzenia Optimista :)


 

UWAGA

Na tym weekendzie (20 - 21 czerwca) zajęcia odbędą się w dwóch grupach w sobotę i niedzielę w ramach przygotowania do regat. Dnia 20 czerwca (sobota) zajęcia od 10 00 do 15 00 odbędą się w składzie:

1. Robert D,

2. Hubert K,

3. Tymoteusz M,

4. Michał W,

5. Maciej W.

Pozostałe osoby zapraszamy dnia 21 czerwca (niedziela).

Podział na grupy wynika z konieczności samodzielnego przygotowania się do pływania w regatach. Prosimy o zabranie ubrań i butów na zmianę oraz ubrań przeciwdeszczowych.


 

PIĄTE ZAJĘCIA ZA NAMI

Dnia 06 czerwca mocniej przywiało :) Młodzież doskonaliła zwrot przez sztag, bardziej doświadczeni rozpoczęli naukę zwrotu przez rufę. Woda w łódce to bynajmniej nie wywrotka, a łodzi podwodnej z Optimista nie zrobi :)


 

CZWARTE ZAJĘCIA ZA NAMI

Wszyscy już na wodzie uczą się prawidłowo wykonać zwrot przez sztag.


 

TRZECIE ZAJĘCIA ZA NAMI

Dnia 16 maja młodzi adepci żeglarstwa "Sekcji Optimist" poznali kursy względem wiatru i z żaglem już w pełnym składzie wykorzystali tę wiedzę w praktyce.


 

CZAS NA WODĘ

Dnia 09 maja odbyły się drugie zajęcia Sekcji Optimist, tym razem już na wodzie. Po otaklowaniu optimistów bardziej doświadczeni trenowali w asyście motorówki, a nowi uczyli się sterowania.


 

DODATKOWY TERMIN ZAJĘĆ

Informuję, że dnia 09 maja o godzinie 10 00 odbędą się zajęcia Sekcji Optimist które nie zostały ujęte w planie. Dalszy plan zajęć na dzień dzisiejszy nie ulega zmianie. Pozdrawiam Robert.


 

ROZPOCZĘLIŚMY

Dnia 25 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia Sekcji Optimist. Budowa łódki, podstawowe węzły i zasady bezpieczeństwa są już nam znane :)


 

OPTIMISTYCZNY START

Od dnia 25 kwietnia 2015 roku rusza w naszym Klubie "Sekcja Optimist", zajęcia dla młodych żeglarzy rozpoczną się o godzinie 10 00 spotkaniem zapoznawczym w pomieszczeniu Klubu przy Szkole Podstawowej nr 4 w Nisku ul. Dąbrowskiego 8 (wejście od podwórza) .

Spotkanie z rodzicami odbędzie się dnia 24 kwietnia o godzinie 18 00 w pomieszczeniu Klubu przy Szkole Podstawowej nr 4 w Nisku ul. Dąbrowskiego 8 (wejście od podwórza).

Serdecznie zapraszamy :)