„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Ogłoszenia

Sponsorzy 2018

gmina i powiat.jpg
jawor.jpg
unimark.jpg
kamil kowalsk_logo_m.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Szkoła żeglarstwa dla dzieci Program "Klub"

Dotacja 2017

Podobnie jak rok temu, Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło w 2017 r. drugą edycję programu „Klub”. Celem programu, jest wspieranie lokalnych klubów sportowych, które kształtują sportowo dzieci i młodzież. Oczywiście Zarząd JKN natychmiast zdecydował o złożeniu wniosku o dofinansowanie działalności klubowej Szkoły Żeglarstwa dla Dzieci i Młodzieży. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i już otrzymaliśmy kwotę 10 000 zł na zakup osprzętu żeglarskiego do „Optimistów” oraz pozostałe koszty funkcjonowania Szkoły.

Jest to dla nas bardzo znaczące wsparcie, gdyż w tej chwili szkolimy blisko 30 dzieci w trzech grupach: Optimist- początkujący, Optimist – zaawansowani, Omega/Laser i sekcja regatowa Optimist złożona z najlepszych zawodników. W tym roku pierwszy z naszych wychowanków, Daniel Bylicki, otrzymał licencję zawodniczą PZŻ i z powodzeniem startował w VI Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia na Jez.Tarnobrzeskim. Jeszcze w tym roku planowany jest start i zgłoszenie do licencji zawodników z sekcji regatowej. Mamy nadzieję, że będą oni odnosić sukcesy na kolejnych regatach w klasie Optimist.

Przypominamy, że szkoleniem naszych najmłodszych żeglarzy zajmują się: kierownik Szkoły Żeglarstwa Robert Sołtys (grupy Optimist, Omega /Laser) i instruktor Mateusz Źródłowski (sekcja regatowa), Aleksandra Brodziak (grupa Optimist), Karolina Krawiec (grupa Optimist) i Tomek Zdeb (grupa Optimist i Omega/Laser).


Dotacja 2016

W 2015 roku przy naszym klubie powstała Sekcja „Optimist”, której celem jest edukacja żeglarska dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Mimo stosunkowo krótkiego okresu szkolenia, niżańscy „Optymiściarze” nieźle sobie radzą na wodzie, odnosząc nawet sukcesy w amatorskich regatach. Nasi instruktorzy mają bardzo ambitne plany dalszego rozwoju Sekcji, jednak ograniczeniem są posiadane przez Jacht Klub Nisko środki finansowe.

Dlatego, gdy w połowie 2016 roku ruszyła pierwsza edycja programu „Klub”, od razu zdecydowaliśmy się do niego przystąpić. Celem programu, przygotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, jest wspieranie lokalnych klubów sportowych, które kształtują sportowo dzieci i młodzież. Działalność naszej Sekcji „Optimist” idealnie wpisuje się w te założenia, więc wysłaliśmy do Ministerstwa odpowiednie wnioski już w kwietniu.

Niestety, nie udało nam się wtedy uzyskać dofinansowania. Z całej Polski zgłosiło się ponad 3600 klubów, z czego dotacje otrzymało tylko około 1270. Na szczęście, w związku z tak ogromnym zainteresowaniem tym programem, Ministerstwo uruchomiło drugi nabór, do którego mogły przystąpić kluby sportowe, których wnioski zostały wcześniej odrzucone.

Z dużym niepokojem oczekiwaliśmy na rozstrzygnięcie tego drugiego etapu i wreszcie otrzymaliśmy informację o zaakceptowaniu naszego wniosku i przyznaniu dotacji 10 000 zł na dalszy rozwój Sekcji „Optimist"! Pieniądze te zostaną przeznaczone m.in. na zakup osprzętu do jachtów, na których szkolą się nasi najmłodsi żeglarze, oraz na inne koszty funkcjonowania Sekcji. Bardzo się cieszymy tym wsparciem i jesteśmy pewni, że dzięki temu nasi wychowankowie osiągną jeszcze wyższy poziom sportowy, a ich sukcesy zachęcą większa liczbę dzieci do uprawiania żeglarstwa.