„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2019

gmina i powiat.jpg
jawor.jpg
abn profil.jpg
nadlesnictworudnik.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Strefa Klubowicza Rejsy klubowe - archiwum Rejs Breege - Helsingor 2013

Rejs, którego dotyczy niżej zamieszczone ogłoszenie odbył się zgodnie z planem. Tekst ogłoszenia pozostaje na stronie wyłącznie w celach informacyjnych.


Klubowy Rejs Breege - Helsingor - Kopenhaga - Breege

25.05.2013 - 01.06.2013

Zapraszamy pełnoletnich członków naszego Klubu do wzięcia udziału we flotyllowym bałtyckim rejsie. Szczególnie polecamy go tym, którzy chcą uzyskać staż morski, niezbędny do uzyskania patentu sternika jachtowego. Rejs odbędzie się w terminie od 25.05.2013 (sobota) do 01.06.2013 roku.

Mamy już zarezerwowane 2 jachty Bavaria 36 cruiser. Są to jachty nowe (rocznik 2011 -  2013) i bogato wyposażone. Każdy z tych jachtów posiada trzy kabiny dwuosobowe i dwa miejsca w mesie. Możecie je obejrzeć dokładnie na stronie armatora - firmy "Mola" (kliknij tutaj).

W tym roku ze względu na brak możliwości wyczarterowania odpowiednich jachtów w Świnoujściu postanowiliśmy rozpocząć nasz Rejs w miejscowości Breege położonej w północnej części wyspy Rugia. Port w Breege położony jest nad brzegiem wewnętrznego rozlewiska Breeger Bodden i aby wypłynąć w pełne morze trzeba pokonać kilka mil torem wodnym. Tak więc już ten pierwszy etap może stać się dla naszych żeglarzy sprawdzianem ich umiejętności.

W zależności od humorów Neptuna, mamy zamiar popłynąć w pierwszej kolejności do portu w Trelleborgu a następnie po pokonaniu kanału Falsterbo dotrzeć do duńskiej miejscowości Helsingor. Będąc tam, na pewno zwiedzimy pobliski zamek, w którym toczyła się akcja "Hamleta". Następny etap rejsu to Kopenhaga. Jeżeli spełnią się nasze plany to będziemy mieli okazję zacumować w Marinie Królewskiej przy słynnej kopenhaskiej syrence. Po opuszczeniu Kopenhagi mamy w planie pożeglować w kierunku portu Klintholm na wyspie Moen a na  koniec pełni wrażeń - wracamy do Breege. Podczas całego rejsu planujemy przebyć ok. 250 Mm. Oczywiście jak zawsze dokładny scenariusz rejsu  będzie ustalany w jego trakcie w zależności od warunków meteorologicznych.

Przewidywany koszt rejsu (obejmujący opłatę za czarter, wyżywienie, opłaty portowe, koszt paliwa do jachtu), szacujemy na ok. 1100 - 1200 pln. Powyższa kwota nie obejmuje kosztów dojazdu do Breege.

Rejs organizowany jest na zasadach niekomercyjnych tylko dla członków Jacht Klubu Nisko. Chętnych jest wielu, prosimy więc o szybkie męskie decyzje.

Zgłoszenia do udziału w rejsie należy dokonać u kol. Leszka Graba pod numerem telefonu +48 509 156 113.

Warunkiem niezbędnym jest wpłata zaliczki na rachunek bankowy klubu w wysokości 300 pln. O udziale w rejsie decyduje kolejność zgłoszenia. Termin wpłaty pozostałej kwoty za czarter mija 30.04.2013 a jej wysokość zostanie podana do wiadomości w dn. 24.04.2013 ( ze względu na zapisy umowy czarteru jest ona zależna od kursu EUR).

Warunkiem dodatkowym udziału w rejsie jest brak zaległości w opłatach klubowych składek członkowskich.

Dla zachowania parytetu w składzie załóg, zachęcamy koleżanki z naszego klubu do wzięcia udziału w rejsie. Dla zachęty - Paniom proponujemy 1% upustu od kosztów rejsu oraz zwolnienie od pracy w kambuzie.

Szczegółowych informacji dotyczących rejsu udziela kol. Leszek Grab oraz Komandor  Staszek Czerewin tel: +48 605 294-41