„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2019

gmina i powiat.jpg
bakpak.jpg
gabinet powska2.jpg
kamil kowalsk_logo_m.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Strefa Klubowicza Rejsy klubowe - archiwum Rejs Costa Barcelona - 2015

Rejs, którego dotyczy niżej zamieszczone ogłoszenie odbył się zgodnie z planem. Tekst ogłoszenia pozostaje na stronie wyłącznie w celach informacyjnych.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z rejsu.


REJS  COSTA BARCELONA

17-24 października 2015

„BARSA ! – BARSA ! – BAAARSA!”


TRASA:

Port Vell Barcelona- Blanes- Palamos- L'Estarit- Sant Feliu- Arenys De Mar- Port Vell Barcelona

Akwen spokojny w październiku, w miarę głęboki, o średnio zróżnicowanej linii brzegowej. Sporo małych, ale bardzo dobrych marin, więc zawsze jest gdzie schronić się przed złą pogodą. Kotwicowiska częste , niestety słabo osłonięte od wiatru. Rejon w tym okresie raczej mało uczęszczany. Sporo rybaków, łowiska dobrze oznaczone. Pogoda z reguły w tym okresie żeglarska-wiatr południowy o średnim natężeniu – wyszalał się już po drodze na Balearach i lekko osłabiony daje pięknie na Costa Dorada, temperatura w dzień 25 stopni w nocy 18, słońce ok, opady minimalne lub wcale. Mariny dobrze oznaczone, z dobrymi wejściami, wszystkie należy wywoływać na kanale 9.

 

LINKI DO MARIN :

http://www.marinaportvell.com

https://www.cvblanes.cat/ca

http://www.marinapalamos.com/en

http://www.cnestartit.es/en

http://cnsfg.cat/

http://cnarenys.com/

 

PROPOZYCJE CZARTERÓW:

1. Oceanis 43 (2009), Barcelona

( długość: 13.10 m;  szerokość: 4.12 m; kabiny: 4; koje: 8+2; toalety: 2, Armator: Azul Sailing)

2. Bavaria 50 Cruiser (2008), Barcelona

( długość: 15.40 m;  szerokość: 4.49 m; kabiny: 5; koje: 10; toalety: 3, Armator: Azul Sailing )

3. lub podobne jednostki

PLAN REJSU:

Sobota :

· Lot z Krakowa godz. 19.25 do Girony  godz 22.05

· Wynajętym samochodem jedziemy z lotniska w Gironie do mariny, robimy zakupy w Supermerkato  24 h, w niedzielę spędzamy czas w  Barcelonie, natomiast rano w poniedziałek wypływamy na wschód w piękny rejs w kierunku wschodnim wzdłuż wybrzeża Costa Barcelona

Niedziela w Barcelonie  :

· Spacerek po Barcelonie: Park Guel, Sagrada Familia, Plac Espaniol, La Rambla.

· Wieczorem opcjonalnie dla zainteresowanych np: Palau de la Musica Catalana i koncert muzyki gitarowej lub Tablao Flamenco nieopodal Placu Catalunia czy też  nocne uliczki Barcelonetty z jej licznymi tapas .

· Opcja dla  zainteresowanych: meczyk Barcelona vs Rayo Vallecano (http://www.fcbarcelona.com/info-tickets/next-matches-football) czy też   zwiedzanie Camp Nou. Wieczorem po meczu - może się uda zorganizować spotkanie z Messim J

· Jest też wiele innych możliwości spędzania czasu w Barcelonie, ale akurat żadna z nich nie przychodzi mi aktualnie do głowy.

Rano  w poniedziałek wypływamy na wschód w piękny rejs wybrzeżem Costa Barcelona.  W każdym odwiedzanym porcie można zaliczyć zwiedzanie: zabytki, muzea, galerie  i malownicze porty Katalonii , dobrą kawusię ( cafe cortado, ) , przysmaki Katalonii : fantastyczne wino, miejscowe targi z warzywami i owocami.

Piątek – powrót do mariny w Barcelonie, w sobotę po południu  samochodem z powrotem do Girony , a   o godz. 19.00 samolocikiem do Krakowa.

Rejs poprowadzi kapitan Stanisław Czerewin – namiary: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.605 294 741

Organizator : Tomasz Radziejowski - namiary:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 501 331 097