„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2019

gmina i powiat.jpg
logo_erbud.png.jpg
unimark.jpg
bramy elektronik.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Strefa Klubowicza Rejsy klubowe - archiwum Rejs Mazurski - 2014

Rejs, którego dotyczy niżej zamieszczone ogłoszenie odbył się zgodnie z planem. Tekst ogłoszenia pozostaje na stronie wyłącznie w celach informacyjnych.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z rejsu.


Klubowy Rejs Mazurski „Piękna Góra – Węgorzewo – Piękna Góra”

18.06.2014 - 21.06.2014 (weekend Bożego Ciała)

Zapraszamy członków Jacht Klubu Nisko do wzięcia udziału w Rejsie po wodach Jeziora Kisajno, Dargin, Dobskie , Mamry i  Święcajty.

Po kilku latach odkrywania nowych  szlaków w czasie organizowanych przez nasz Klub Rejsów Morskich, w tym roku postanowiliśmy zaproponować naszym klubowiczom powrót do starych mazurskich klimatów i organizujemy klubowy rejs po mazurach.

Wszyscy którzy kiedyś mieli okazję żeglować w malowniczych sceneriach Wielkich Jezior Mazurskich mają w pamięci te przyjazne dla żeglarzy wody, malownicze zatoczki i urocze przystanie.

Rejs odbędzie się w terminie od środy 18 czerwca  do soboty 21 czerwca 2014 roku. W tych dniach będziemy żeglowali na wodach jezior północnej części Wielkich Jezior Mazurskich dwoma jachtami Solina 27, które zostały wyczarterowane na tę okoliczność przez nasz Klub w zaprzyjaźnionej firmie North Rejsy (stronę domową www. tych jachtów znajdziesz tutaj).

Są to nowe jachty z 2012 i 2013 roku, komfortowo wykończone i wyposażone.

Naszą przygodę z żeglarstwem tym razem rozpoczniemy w porcie Netta w Pięknej Górze koło Giżycka, który jest portem macierzystym tych jachtów.

Wyjazd z Niska (własnymi samochodami) planujemy  już we wtorek 17 czerwca w godzinach popołudniowych, tak aby nocleg odbył się na jachtach. Podobnie będzie w przypadku powrotu, który planujemy dopiero na niedzielę 22 czerwca. Tak więc czeka nas pełne 4 dni żeglowania (środa – sobota).

W tym czasie będziemy chcieli pokonać trasę z Pięknej Góry do Węgorzewa i z powrotem zawijając do Sztynortu, Trygortu lub też znajdując inne miejsca na nocleg w licznych uroczych zakątkach tego akwenu. Z pewnością będziemy chcieli zobaczyć Wyspę Kormoranów  i tajemnicze ruiny świątyni na wyspie Gilma  znajdującej się na  Jeziorze Dobskim. Żeglując po Mamrach zrobimy sobie chwilę przerwy na zwiedzanie kompleksu bunkrów w Mamerkach. A to tylko niektóre z atrakcji czekających na nas podczas rejsu.

Trasa rejsu będzie ustalana na bieżąco w zależności od warunków atmosferycznych jakie będą panowały na Jeziorach w czasie trwania rejsu.

Mimo , że czarterowane przez nas jachty są przystosowane dla 6 osób to dla zapewnienia komfortu żeglowania oraz aby każdy załogant miał możliwość wypływania przy sterze większej ilości czasu – planujemy odbyć ten rejs w składach pięcioosobowych.

W takim przypadku koszt uczestnictwa w rejsie wyniesie 300 pln od osoby będącej członkiem Klubu i obejmuje czarter jachtu oraz  opłaty portowe w porcie macierzystym. W/w kwota nie obejmuje natomiast kosztów dojazdu do Pięknej Góry i  powrotu (szacujemy , że będzie to ok. 120 zł/os.) oraz tzw. kasy jachtowej (koszty wyżywienia oraz postoju w innych portach – ok. 80 zł/os.).

Jak ma to zwykle miejsce przy czarterach jachtów, załoga musi solidarnie wpłacić przed rejsem kaucję  w wysokości 600 pln/jacht, która zostanie zwrócona po zakończeniu rejsu w przypadku braku szkód. Możliwe jest również odstąpienie od kaucji zwrotnej przez wniesienie jednorazowej opłaty niepodlegającej zwrotowi w wysokości 200 zł za jacht (40 zł od każdego załoganta przy 5 osobowej załodze). Wybór odpowiedniej opcji pozostaje do decyzji załóg.

Zgłoszenia do udziału w rejsie przyjmuje kol. Jan Józefczyk (tel. 602 432 689), który jest organizatorem rejsu z ramienia Jacht Klubu Nisko.

Zapisy dla członków Jacht Klubu Nisko prowadzone będą do dnia 15 kwietnia 2014 roku i również w tym terminie należy dokonać wpłaty na rachunek bankowy Jacht Klubu Nisko w wysokości 300 zł.

Po tym terminie, w przypadku wolnych miejsc na jachtach, będą również przyjmowane zgłoszenia od osób nie będących członkami Klubu. W takim przypadku koszt udziału w rejsie będzie powiększony o wpisowe w wysokości 50 zł.

Ze względu na fakt, iż ilość miejsc  jest ograniczona  - o udziale w rejsie będzie decydowała kolejność zgłoszeń i dokonywanych wpłat.

 

Informujemy, że rejs organizowany jest na zasadach niekomercyjnych dla członków Jacht Klubu Nisko, a rzeczywiste koszty rejsu ponoszone są solidarnie przez jego uczestników. Jeżeli w  związku z tym,  podany w niniejszym ogłoszeniu spodziewany koszt rejsu ulegnie zwiększeniu o nieprzewidziane koszty - uczestnicy rejsu są zobowiązani do jego pokrycia.