„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2019

gmina i powiat.jpg
enesta.jpg
bakeplus.jpg
slovrur.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Strefa Klubowicza Rejsy klubowe - archiwum Rejs na Wyspy Egadzkie - 2013

Rejs, którego dotyczy niżej zamieszczone ogłoszenie odbył się zgodnie z planem. Tekst ogłoszenia pozostaje na stronie wyłącznie w celach informacyjnych.


Klubowy Rejs na Wyspy Egadyjskie zwane też Egadzkimi - "SICILIANO 2013"

Termin: 16 do 20 października 2013 (środa - niedziela)

Zapraszamy wszystkich pełnoletnich członków naszego Klubu i miłośników ciepłych mórz na Klubowy Rejs w pogoni za mijającym latem, który w tym roku postanowiliśmy zorganizować na słonecznych akwenach morskich w rejonie Sycylii. Zmagania  żeglarzy z Niska z morskim żywiołem poprowadzi tym razem nasz klubowy kolega kpt. Dariusz Pawelec.

Trasa rejsu: Marsala (Sycylia) - dookoła archipelagu Wysp Egadzkich - Marsala

 

Dojazd i powrót samolotem:

- z Rzeszowa (lotnisko Jasionka) - 16 października (środa) -  Ryanair -  godz. 20.20 - Trapani (Sycylia) godz. 22.50

- z Trapani (Sycylia) - 20 października (niedziela) - Ryanair - godz. 06.55 - Rzeszów (Jasionka) godz. 09.40

Koszty ok. 1200,00 pln + wyżywienie + dojazd i przyjazd z Rzeszowa

Koszty obejmują:

- ceny biletów lotniczych tam i z powrotem Rzeszów - Trapani - Rzeszów wraz z osobistym bagażem podręcznym do 10 kg

- koszt przewozu wspólnego bagażu z prowiantem do 15 kg

- koszt przejazdu z lotniska w Trapani do mariny w Marsali i z powrotem

- koszt czarteru jachtu, sprzątanie końcowe jachtu, pościel, ubezpieczenie kaucji za jacht

- koszty portowe (cumowanie w marinach, woda, prąd)

Mamy już wstępną rezerwację na jacht Bavaria 36 , rocznik 2005, ośmioosobowy, 3 kabiny (koje 3 x 2 + 2 w mesie), 1 WC

Zainteresowanych prosimy o pilną decyzję, tak aby już teraz można było kupić bilety lotnicze jeszcze po bardzo atrakcyjnych cenach - im bliżej lotu - tym bilety są zazwyczaj droższe.

Informujemy, że organizacja rejsu odbywa się na zasadzie  "non profit" - znaczy to, że Jacht Klub Nisko nie czerpie z organizacji tego rejsu żadnych korzyści finansowych, a rzeczywiste koszty rejsu ponoszone są solidarnie przez jego uczestników. Jeżeli w  związku z tym,  podany w niniejszym ogłoszeniu spodziewany koszt rejsu ulegnie zwiększeniu o nieprzewidziane koszty - uczestnicy rejsu są zobowiązani do jego pokrycia.

Opis proponowanej trasy rejsu

Archipelag Wysp Egadzkich znajduje się w niewielkiej odległości  na Zachód od Trapani i Marsali. Z Marsali to tylko około 9 Mm do największej wyspy archipelagu  -Favignany.

Na Egady  składają się trzy większe wyspy, wspomniana Formignana - największa, mała - Levanzo, położona 3 Mm od Favignany, najbardziej oddalona od  Sycylii - Marettimo, a także maleńka - Formica, która bardziej może się kojarzyć ze skałą wyrastającą z morza.

Zatem omijamy Formicę oraz znajdującą się na zachód od niej skałę Maraonę szerokim łukiem i skierujemy się najpierw do najodleglejszej wyspy Marettimo.

To miejsce warte odwiedzenia. Marettimo jest inna od reszty wysp archipelagu; podczas gdy pozostałe mają charakter wulkaniczny, ta jest wapienna. Jej oddalenie od samej Sycylii powoduje, że nie jest oblegana przez turystów. Jedynym miasteczkiem, a właściwie dużą wioską, jest miejscowość o tej samej nazwie co wyspa. Usytuowana jest na wschodnim wybrzeżu u stóp Monte Falcone.

Samo miasteczko jest niezwykle urokliwe. Białe domki z pomalowanymi na niebiesko okiennicami i płaskimi dachami sprawiają, że odnosimy wrażenie, że znaleźliśmy się nie we Włoszech lecz w Tunezji. Jest tu też kilka restauracji. Do najbardziej znanych należą słynąca z programów Jamie'go Olivera "La scaletta" oraz prawdziwie żeglarska tawerna o nazwie "Il Veliero".

Jeżeli Neptun będzie łaskawy to z Marettimo pożeglujemy do największej wyspy archipelagu czyli do Favignany. Dystans jest niewielki, raptem 11 Mm.

Jedyny dostępny dla jachtów port znajduje się po północnej stronie wyspy w sporej zatoce Cala Principale.  Wokół portu rozciąga się miasto Favignana. To miasto z prawdziwego zdarzenia z licznymi sklepami, kawiarniami i restauracjami.

W odległości 3 Mm na północ od Favignany natkniemy się na trzecią wyspę archipelagu Egadzkiego, czyli małą Levanzo. Port znajduje się w zatoce Cala Dogana, a przy nim wioska o tej samej nazwie co wyspa. Levanzo słynie z odkrytych w jednej z jaskiń nadmorskich "La Grotta del Genovese" neolitycznych malowideł naskalnych.

Na koniec pozostaje nam powrót do macierzystej mariny w Marsali i przelot do Polski a potem, przez długie zimowe miesiące- wspomnienia o słonecznych wybrzeżach wysp Egadyjskich.

Do tych wszystkich atrakcji rejsu dodatkowo gwarantujemy: słońce, w miarę ciepłą wodę, owoce morza, żeglarską pogodę:) i przede wszystkim wielką przygodę!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o pilny kontakt z naszymi klubowymi kolegami :

- Tomkiem Radziejowskim - tel: +48 501 331 097 , e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- kpt. Darkiem Pawelcem - tel: + 48 606 431 162