„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2019

gmina i powiat.jpg
logo_erbud.png.jpg
lpg2.jpg
nadlesnictworudnik.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Strefa Klubowicza Rejsy klubowe - archiwum Rejs-Zatoka Gdańska - 2014

Rejs, którego dotyczy niżej zamieszczone ogłoszenie odbył się zgodnie z planem. Tekst ogłoszenia pozostaje na stronie wyłącznie w celach informacyjnych.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z rejsu.


Klubowy Rejs na zakończenie sezonu na wodach Zatoki Gdańskiej

02.10.2014 - 05.10.2014

Zapraszamy pełnoletnich członków Jacht Klubu Nisko do wzięcia udziału w Rejsie na zakończenie sezonu żeglarskiego 2014.

Rejs ten odbędzie się od czwartku 2 października  do niedzieli 5 października 2014 roku. W tych dniach będziemy żeglowali na wodach Zatoki Gdańskiej dwoma jachtami:  SAS 39 - s/y Marsik , który został wyczarterowany na tę okoliczność przez nasz Klub od Szkoły Żeglarstwa "SKIPER" w Gdyni (stronę domową www. tego jachtu znajdziesz tutaj) oraz Bavarią 36 wyczarterowaną z firmy "Baltica Yachts & Charter" (więcej o jachcie na stronie firmy, którą znajdziesz tutaj).

Naszą przygodę z morzem rozpoczniemy w porcie w Gdyni, który jest portem macierzystym żaglowców. 

Trasa tegorocznego rejsu na zakończenie sezonu będzie ustalana na bieżąco w zależności od warunków atmosferycznych jakie będą panowały na Zatoce Gdańskiej w dniach trwania rejsu. W zeszłych latach odwiedziliśmy porty na Helu , w Gdyni, Gdańsku i marinę przy Sopockim molo.  Może w tym roku dla odmiany popłyniemy do Jastarni? A może nie bacząc na zdradliwe przejście "Głębinka" dopłyniemy do Pucka?

Jak zwykle w przypadku rejsów na zakończenie sezonu, wyjazd z Niska nastąpi w godzinach wieczornych w środę 1 października a powrót planujemy w niedzielę 5 października 2014 - również wieczorem.

Ze względu na różny standard jachtów, ceny czarterów oraz wysokość kaucji -  również koszt udziału w rejsie będzie tym razem zróżnicowany.

Koszt uczestnictwa w rejsie na jachcie SAS 39 skalkulowany dla załogi 6 osobowej ( 7 osoba - sternik) wynosi 350 pln od osoby będącej członkiem Klubu  i obejmuje czarter jachtu oraz  opłaty portowe w porcie macierzystym. Jacht jest zarejestrowany na 8 osób dlatego też jeżeli do udziału w rejsie na tym jachcie zdecyduje się 7 załogantów (oraz skiper) to automatycznie koszt  zmniejszy się.

W/w kwota nie obejmuje natomiast kosztów dojazdu i powrotu z Gdyni (szacowany koszt busa oraz paliwa to ok. 200 zł/os.) oraz tzw. kasy jachtowej (koszty wyżywienia oraz postoju w innych portach - szacujemy, że wyniosą ok. 120 zł/os).

Kaucja zwrotna za jacht wynosi 2500 zł - do podziału na wszystkich członków załogi , płatna w dniu zaokrętowania (podlega zwrotowi w przypadku braku szkód).

Koszt uczestnictwa w rejsie na jachcie Bavaria 36 skalkulowany dla załogi 6 osobowej ( 7 osoba - sternik) wynosi 395 pln od osoby będącej członkiem Klubu i obejmuje czarter jachtu oraz  opłaty portowe w porcie macierzystym. Jacht jest zarejestrowany na 8 osób dlatego też jeżeli do udziału w rejsie na tym jachcie zdecyduje się 7 załogantów (oraz skiper) to automatycznie koszt zmniejszy się.

W/w kwota nie obejmuje natomiast kosztów dojazdu i powrotu z Gdyni (koszt busa oraz paliwa to ok. 200 zł/os.) oraz tzw. kasy jachtowej (koszty wyżywienia oraz postoju w innych portach - szacujemy, że wyniosą ok. 120 zł/os).

Kaucja zwrotna za ten jacht wynosi 5000 zł - do podziału na wszystkich członków załogi - płatna w dniu zaokrętowania (podlega zwrotowi w przypadku braku szkód). W przypadku Bavarii istnieje możliwość ubezpieczenia kaucji (135 EUR/załogę - koszt bezzwrotny). W takiej sytuacji kaucja zwrotna wynosi tylko 800 zł. Wybór odpowiedniej opcji pozostawiamy członkom załogi.

Dodatkową atrakcją tegorocznego rejsu jest spotkanie z kpt. Krzysztofem Baranowskim połączone z promocją jego książki.

Po spotkaniu przewidywany jest występ członków kultowej  formacji "Mechanicy Szanty". Ta zamknięta impreza odbędzie się w piątek 3 października na Helu a udział w niej kosztuje 90 zł/os. ( w tym koszt książki - 50 zł.)

Wpłat rezerwujących miejsce na rejsie (350 zł dla załoganta jachtu SAS 39 oraz 395 zł dla załoganta Bavarii 36) należy dokonywać na rachunek bankowy Jacht Klubu Nisko. Wszyscy, którzy zdecydują się na udział w spotkaniu z kpt. Baranowskim  powinni dokonać opłaty za udział w tym wydarzeniu na spotkaniu przed rejsem.

Jednocześnie informujemy, że dokonanie wpłaty jest jednoznaczne z akceptacją  warunków zawartych w Klubowym Regulaminie Rejsów Morskich JKN, który można znaleźć na stronach naszego serwisu.

Opłaty dotyczące transportu oraz kasy jachtowej będą zbierane na spotkaniu przedrejsowym.

Przed dokonaniem wpłaty prosimy o kontakt z kol. Staszkiem Czerewinem celem ustalenia składu załóg na poszczególne jachty.

Ze względu na fakt, iż ilość miejsc  jest ograniczona  - o udziale w rejsie będzie decydowała kolejność dokonanych wpłat.

Z deklaracją udziału w rejsie od klubowiczów czekamy do dnia 10 września 2014. W przypadku wolnych miejsc, po tym terminie do udziału w rejsie będą mogły zgłosić się również osoby nie będące członkami Jacht Klubu Nisko. W takim przypadku warunkiem udziału  jest dodatkowo wpłata wpisowego na rejs w wysokości 50 zł.

Wszystkim, którzy się jeszcze wahają polecamy relacje z rejsów , który odbyliśmy w zeszłych latach . Możecie się z nimi zapoznać w zakładce "Foto-relacje/I w końcu wypływamy"

Informujemy, że rejs organizowany jest na zasadach niekomercyjnych  dla członków Jacht Klubu Nisko, a rzeczywiste koszty rejsu ponoszone są solidarnie przez jego uczestników. Jeżeli w  związku z tym,  podany w niniejszym ogłoszeniu spodziewany koszt rejsu ulegnie zwiększeniu o nieprzewidziane koszty - uczestnicy rejsu są zobowiązani do jego pokrycia.