„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”
Jacht Klub Nisko Strefa Klubowicza XII Niżańskie Regaty

Ogłoszenie archiwalne


Serdecznie zapraszamy żeglarzy, sympatyków żeglarstwa i wszystkich chętnych na XII Niżańskie Regaty na Zbiorniku Wodnym Podwolina organizowane przez Jacht Klub Nisko w niedzielę 3 lipca 2022 roku.

Regaty odbędą się w ramach imprezy organizowanej przez Urząd Gminy i Miasta Nisko pod nazwą „Powitanie lata nad zalewem Podwolina – LetNisko”.

W programie przewidziano wyścigi jachtów żaglowych w klasach „Optimist” (dla zawodników licencjonowanych i nielicencjonowanych) oraz „Omega” (załogi trzyosobowe).

Zapisy ruszają już o 9.00, a pierwsze starty rozpoczną się godzinę później. Zakończenie regat i dekoracja zwycięzców planowana jest na godz.16.00.

A dwie godziny później na plenerowej scenie przy Zalewie Podwolina wystąpi prawdziwa gwiazda muzyki szantowej – zespół Mechanicy Shanty!

Nikomu, kto ma żeglarską duszę, nie trzeba ich przedstawiać. A tych, którzy o „Mechanikach” nie słyszeli, możemy zapewnić, że na ich koncercie nie można się nudzić. Będą niezwykle energetyczne kawałki, przy których nogi same podskakują, głowy kiwają się rytmicznie, a szklanice z żeglarskimi napojami same się wypijają ;). Nie zawiodą się też ci, którzy wolą spokojniejsze rytmy. Będą szanty, piosenki żeglarskie, ale również utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass czy country. Będzie fajnie! Przybywajcie z rodzinami i znajomymi!

Poniżej zamieszczamy plakat ze szczegółowym programem całej imprezy.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Ahoj!

Zarząd Jacht Klubu Nisko