„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”

Sponsorzy 2019-20

gmina i powiat.jpg
jawor.jpg
gabinet powska2.jpg
kamil kowalsk_logo_m.jpg

JKN na Facebooku

Pogoda w Nisku

http://www.swiatpogody.pl

JKN na Instagram

Szanty

Jacht Klub Nisko Szkolenia Żeglarz jachtowy


Wiosenny kurs żeglarski przygotowujący do egzaminu na patent żeglarza jachtowego jest organizowany corocznie przez Stowarzyszenie Żeglarskie Jacht Klub Nisko.  Zwykle już w marcu rozpoczynamy serię wykładów z poszczególnych dziedzin wiedzy żeglarskiej, a na początku maja ruszamy ze szkoleniami praktycznymi na Zalewie Podwolina.

Tradycja ta została nieco zmieniona w zeszłym roku z powodu epidemii Covid-19. Wprowadzony w marcu 2020 r. zakaz organizowania wszelkich zebrań i zgromadzeń uniemożliwił nam prowadzenie szkolenia żeglarskiego wiosną.  Dopiero zmiana przepisów epidemicznych pozwoliła pod koniec maja na wznowienie kursu na patent żeglarza jachtowego, choć w zmienionej formule (szkolenie teoretyczne we własnym zakresie, szkolenie praktyczne w odpowiednim reżimie sanitarnym). Kilkanaście osób zostało w ten sposób przeszkolonych i mogło przystąpić do egzaminu na początku lipca.

Nie wiemy, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna w tym roku. Raczej nie ma szans na wystartowanie z wykładami teoretycznymi już w marcu. Być może będziemy zmuszeni powtórzyć formułę szkolenia podobną do tej z zeszłego roku. Wszystko zależy od aktualnie obowiązujących przepisów i obostrzeń. Dlatego nie możemy ogłosić w tej chwili  konkretnego terminu rozpoczęcia kursu żeglarskiego ani tym bardziej grafiku szkolenia. Jednak zależy nam na kontynuacji tradycji szkoleniowej naszego klubu i jesteśmy przekonani, że prędzej czy później uda nam się zorganizować tegoroczny kurs na patent żeglarza jachtowego.

Osoby zainteresowane udziałem w naszym kursie żeglarskim prosimy o przysłanie zgłoszenia e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (wystarczy podać swoje imię i nazwisko i jakiś kontakt: numer telefonu lub adres mailowy).

Takie wstępne zgłoszenie nie będzie zobowiązaniem do udziału w kursie, ale pozwoli nam zorientować się w liczbie chętnych i odpowiednio dopasować formułę przyszłego szkolenia.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Zarząd Jacht Klubu Nisko


Ogłoszenie archiwalne z 2020 roku:

Już po raz trzynasty w swojej historii Stowarzyszenie Żeglarskie "Jacht Klub Nisko" organizuje wiosenny, weekendowy kurs żeglarski.

Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Spotkanie organizacyjne i pierwszy wykład odbędą się w piątek 06.03.2020 roku o godz. 16.30 w sali konferencyjnej budynku Klubu Sportowego "Podwolina" na ul.Karasia w Nisku-Podwolinie.

Zajęcia teoretyczne będą odbywały się w piątki o godz.16.30 od 06.03.2020 r. do 24.04.2020 r. włącznie. Ze względu na różnorodną tematykę, czas trwania zajęć będzie ustalany indywidualnie.

Zajęcia praktyczne będą realizowane na Zalewie "Podwolina" w Nisku w soboty i niedziele oraz inne dni wolne od pracy, począwszy od 01.05.2020 r. do 07.06.2020 r.

W ramach kursu odbędzie się również jednodniowe szkolenie na jachcie kabinowym Solina 24 na Zalewie Solińskim.

Szczegółowy grafik zajęć podajemy tutaj.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych harmonogram szkolenia praktycznego może ulec zmianie.

Egzamin z teorii i praktyki żeglowania na patent żeglarza jachtowego wstępnie przewidziany jest na dzień 13 czerwca 2020 roku.

Kurs prowadzony jest przez instruktorów PZŻ - członków naszego Klubu.

Zapraszamy młodzież od 14 roku życia (wymóg ukończenia 14 lat przed dniem egzaminu na patent) i dorosłych.

Koszt uczestnictwa w kursie;

- osoby dorosłe  - 800 zł

- młodzież ucząca się do 26 roku życia - 700 zł

Powyższe opłaty nie zawierają kosztów egzaminu i wydania patentu.

Regulamin Kursu znajdziesz klikając tutaj.

Zapisy na kurs oraz dodatkowe informacje dostępne są pod numerami telefonów:

Komandor Klubu   +48 605 294 741

Wicekomandor Klubu +48 608 250 716

lub poprzez kontakt na pocztę:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Klub może zrezygnować z organizacji kursu w przypadku niewystarczającej liczby osób.

Klub zastrzega sobie prawo do zmiany akwenu na którym będą odbywały się zajęcia praktyczne.