„Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu.”
Jacht Klub Nisko Szkolenia Żeglarz jachtowy

Już po raz czternasty w swojej historii Stowarzyszenie Żeglarskie "Jacht Klub Nisko" organizuje weekendowy kurs żeglarski.

Kurs będzie polegał na praktycznej nauce żeglowania na jachtach stacjonujących na Zalewie Podwolina w Nisku. Nauka teorii odbywać się będzie we własnym zakresie. Ze swojej strony udostępnimy wszystkie posiadane przez nas materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, wskażemy też tytuły odpowiednich książek oraz przydatne źródła w Internecie. W trakcie zajęć praktycznych będzie możliwość konsultacji dotyczących teorii żeglarskiej z instruktorami prowadzącymi. Kurs prowadzony będzie przez instruktorów PZŻ - członków naszego Klubu.

Szkolenia praktyczne będą odbywać się na Zalewie Podwolina przez kolejne 4 weekendy maja i czerwca (w przypadku odwołania zajęć, np. z powodu warunków pogodowych, szkolenie może zostać przedłużone).

Zapraszamy młodzież od 14 roku życia (wymóg ukończenia 14 lat przed dniem egzaminu na patent) i dorosłych.

Uczestnicy kursy zostaną podzieleni na 3-osobowe (maks. 4-osobowe) wachty. Wachty będą szkolone w turze przedpołudniowej (9.00-13.00) lub popołudniowej (13.30-17.30). Składy wacht i godziny zajęć w poszczególne weekendy będziemy starać się dopasować do możliwości kursantów.

Po ukończeniu kursu zapewnimy przeprowadzenie egzaminu na patent żeglarza jachtowego na Zalewie Podwolina, na jachcie kabinowym, na którym będzie odbywać się szkolenie. Termin egzaminu będzie ustalony po zakończeniu szkolenia, tak aby odpowiadał wszystkim kursantom.

Planowany początek szkolenia praktycznego - sobota 22 maja.

Koszt uczestnictwa w kursie - 700 zł.

Powyższa opłata nie zawiera kosztów egzaminu i wydania patentu.

Opłata za egzamin PZŻ - 250 zł (stawka normalna), 125 zł (stawka ulgowa)* - płatna gotówką w dniu egzaminu do Komisji Egzaminacyjnej.

*- dotyczy uczniów i studentów w wieku do 26 lat (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej bądź studenckiej).

Wstępny grafik zajęć podajemy tutaj.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych harmonogram szkolenia praktycznego może ulec zmianie.

Regulamin Kursu znajdziesz klikając tutaj.

Zapisy na kurs prosimy kierować drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Klub może zrezygnować z organizacji kursu w przypadku niewystarczającej liczby osób.

Klub zastrzega sobie prawo do zmiany akwenu, na którym będą odbywały się zajęcia praktyczne.